TUI 2022’DEN UMUTLU

Akdeniz’e odaklanıyor

Dünyanın en büyük tatil operatörlerinden TUI’nin başkanı Friedrich Joussen, 2022’de iyimser olmak için iyi bir neden olduğunu ve seyahat talebinin daha çok Akdeniz’e odaklandığını söyledi. Joussen, grubun web sitesinde yayınlanan bir röportajda, “2022 yaz sezonuna baktığımızda olumluyuz” dedi.

Henüz çok erken ama

Şirketin CEO’su, göstergelerin ve eğilimlerin “sağlam” olduğunu ve 2022 yazının “iyi rezerve edilmiş ve şu anda kapasite beklentilerine uygun” olduğunu söyledi.

Joussen, ancak 2022 yaz sezonu için “gerçek bir tahmin” yapmak için henüz çok erken olduğunu kaydetti, ancak önemli bir iyileşme için alan olduğunu da sözlerine ekledi.

2019 seviyelerine ulaşabilecek

“Turizmin önümüzdeki yaz 2019 seviyelerine ulaşabileceği konusunda iyimseriz. Aynı zamanda 2021’den itibaren rezervasyonların çok daha geç ve daha kısa sürede yapılacağını da biliyoruz. Tüm TUI pazarlarından 2022 yazı için yapılan rezervasyonlar şimdiden çok cesaret verici” dedi.

Başkan, bu ayın başlarında, 2021 için dördüncü mali çeyrek sonuçlarında, eğlence seyahati devi 2022 için rezervasyonların “cesaret verici” olduğunu ve 2022 yazında rezervasyon seviyelerini iyileştirmesini beklediğini ve şimdiye kadar kriz öncesi yüzde 69’a ulaştığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.