TUI İngiltere 2022 yaz programını açıkladı

TUI İngiltere, Covid sonrası artması beklenen seyahat ve tatil talebinden yararlanmak için 2022 yaz programını açıkladı. Çünkü şirketin yaptığı ankette; geleneksel pazar sürükleyicisi Akdeniz çanağı 2022 yazı için öne çıktı. Türkiye, Mısır, Meksika, Dominik ve Yunanistan öne çıktı.

İngiliz tatilciler 2020’de nereye gitmek istiyor?

Tui İngiltre tahminlerine göre konukların  % 57’si önümüzdeki yaz için bir Akdeniz sahil tatili rezervasyonu yapmakta istekli.

Eylül ayında ankete katılan müşterilerin % 86’sının önümüzdeki yaz tekrar tatile çıkmayı söylemişti.

Türkiye, Mısır, Meksika ve Dominik Cumhuriyeti’nin de popüler olduğu önümüzdeki yaz için mevcut rezervasyonlara göre tercih edilen öne çıkan destinasyon Yunanistan, şeklinde açıklanmıştı.

Grup, 5 Kasım’dan itibaren satışa çıkacak olan 2022 yaz programında; İngiltere’deki 16 havalimanından toplam 62 destinasyona uçulacak.

Tui, önümüzdeki yaz 4 ve 5 yıldızlı her şey dahil otel rezervasyonlarında artış eğilimi olduğunu iddia ediyor ve ankete katılan müşterilerin% 40’ından fazlası bu tercihi ifade etti.

2022’de hangi tip konaklama tercih edilecek?

TUI, özel havuzlu villalar veya oda seçenekleri sunan mülklerin özellikle güvenlik arayan aileler için öne çıktığın belirtirken, büyüyen bu kategori için 2021 yazında 155 otelde 233 farklı seçenek sunacak şirket, önümüzdeki yaz da bu trendin devam etmesini bekliyor.

Ankete katılan müşterilerin % 18’i, tatilde sosyal mesafeyi kolaylaştıracak şekilde, bir villada tatili rezervasyonu yapacaklarını söylemişti.

Grup, G.Kıbrıs, Yunanistan, Türkiye, Balear Adaları, Kanarya Adaları, İspanya, Portekiz, İtalya ve Florida’da 2021 ve 2022 yazları için uçak ve araba kiralama dahil 150 villa sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.