TUI İspanya’dan sonra, 2021 yazı için Yunanistan’ı umutlandırıyor

Akdenize en fazla turisti taşıyan TUI Grubu yaptığı açıklamada, 2021 yaz sezonu için Yunanistan’a yapılan rezervasyonların ciddi derecede iyi göründüğünü ve bunun da Yunanistan’ın Covid-19 sonrası dönemde turizme yeniden başlamak için ne kadar iyi hazırladığını gösterdiğini ileri sürdü.

TUI Group İcra Komitesi üyesi ve Kurumsal ve Politikadan sorumlu Thomas Ellerbeck; Yunanistan’daki hükümetin yeniden başlamaya hazırlanma şekli, Avrupa’daki birçok destinasyon için bir plan olabilirdi, çünkü ülke çok başarılı oldu ve turizm sezonu devam ediyor, dedi.

İspanya ve Yunanistan ne yapıyor?

Yunanistan, Mayorka’dan sonra, TUI’nin Covid-19 kısıtlamalarının yaz aylarında gevşemeye başlamasının ardından, yeniden faaliyete geçtiği ikinci ülke olarak öne çıkıyor.

TUI yöneticileri, ülkenin koronavirüs pandemisini başarılı bir şekilde ele alması ve turizm için sıkı sağlık ve güvenlik protokolleri uygulama taahhüdü nedeniyle Yunanistan’ı bugün misafirleri için en önemli destinasyon olarak nitelendirdi.

Yunanistan Covid’de başarılı mı?

Yunan hükümetinin aldığı önlemler kesinlikle doğruydu. müşterilere çok güvenli bir tatil yaşayabileceklerini bildirmede başarılı oldular diye Sebastian Ebel, Yunanistan’da uygulananların turizm sektörü için mihenk taşı olduğunu  söyledi.

TUI, Yunanistan arzını artıracak mı?

TUI’nin artan talep nedeniyle ilk kez Kasım ayına kadar Yunanistan’daki faaliyetlerini uçuş ve kruvaziyer rotaları ile genişletecepi, böylece turizm sezonunu uzatacağı ileri sürülürken TUI, önümüzdeki ay Girit’teki Heraklion’dan Yunanistan’a toplam 6.000-7.000 yolcu getirmesi beklenen 4 güzergah gerçekleştireceğini açıkladı.

Ebel, “Yunanistan’ı 5 aylık bir destinasyondan 9 aylık bir destinasyona dönüştürmek, Yunan otelcilerin karlılığına yardımcı olacak, insanların daha uzun süre istihdam edilmesine yardımcı olacak ve ekonomi için iyi olacak” çıklamasında bulundu.

TUI Yunanistan’a kaç turist getirecek?

2020’nin sonunda şirket, geçen yılki 3 milyona kıyasla, Yunanistan’a yaklaşık 1 milyon misafir getireceğini tahmin eden Ebel, bu yıl sayılar hala daha önce olduğu yerde olmasa da, mevcut koşullar nedeniyle 2021 için güvenli bir tahmin yapmak zor ama önümüzdeki yıl Yunanistan’a seyahat talebi çok olumlu sinyaller veriyor, dedi.

Bir yanıt yazın