TUI, Kanarya Adaları için hızlı COVID testi sunuyor

Alman turizm grubu TUI, Kanarya Adalara seyahat etmek isteyen müşterilerine hızlı bir test yapma imkanı sunmaya başladı. Sertifikalı bir şirket tarafından yürütülen testin maliyeti 45 Avro dolayında.

Yasal düzenleme yürürlükte

Kanarya Adaları’ndaki turistlerin negatif test sonucu sunmalarını isteyen İspanya’nın ilk özerk topluluğu 14 Kasım’dan itibaren turistlere COVID testi sunacak. Yasal düzenleme geçtiğimiz hafta yürürlük kazanmıştı.

Takımadalar’daki işini artırmak isteyen TUI Group, Almanya’dan Adalara seyahat etmek isteyen müşterilerine, ödeme karşılığı hızlı bir test yapma imkanı sunuyor.

İspanya’nın geri kalanından farklı olarak, Kanarya Adaları şu anda Robert Koch Enstitüsü tarafından Sars-CoV-2 enfeksiyonu için bir risk alanı olarak sınıflandırılmamaktadır.

Covid Testini kim yapacak?

45 Avro’ya mal olacak test için TUI, sertifikalı bir test kiti şirketi olan Klarity ile işbirliği içinde çalışıyor.

Robert Koch Enstitüsü, geçtiğimiz ay Almanya’nın adalara seyahat etmeme tavsiyesini kaldırdığı İspanya’nın geri kalanının devam ettiği koronavirüs insidans oranları nedeniyle risk altında olduğu düşünülen bölgelerden Kanarya Adaları’nı çıkarmaya karar vermişti. 14 Kasım Cumartesi günü itibariyle Alman turistlerin Adalara seyahat etmek için negatif bir COVID testi sunmaları gerekecek.

Meeting Point İspanya da yerel doktorlarla işbirliği içinde, varışta 16 Avro’luk hızlı test sunuyor.

Bir yanıt yazın