TUI’den Kanarya Adaları için ilginç çıkış

TUI, Alman hükümetinden ne istedi?


TUI, Alman hükümetinin pandemideki tavsiyelere rağmen, turizmi yeniden başlatmak için; Kanarya Adaları’na turist götürmek istiyor.

Pandemide tatil yapmaya, turist kendi m karar vermeli?

Grup, seyahat edenlerin riske rağmen tatil yapıp yapmamaya kendileri karar verebilmeleri gerektiğine işaret etti. TUI, Alman Hükümeti’nin tüm İspanya’yı riskli bölge olarak sınıflandırması nedeniyle Kanarya Adaları’na uçuşlarını azaltmıştı.

TUI hükümete uymayacak mı?

Dünyanın en büyük turoperatörü TUI Group, COVID-19’un sağlık krizi nedeniyle Alman Hükümeti’nin İspanya dahil bazı ülkelere seyahat etmemesi tavsiyesine rağmen 3 Ekim’den itibaren Kanarya Adaları’na turist taşımak istiyor.


Marek Andryszak: “Turist karar verir”

TUI’nin Almanya direktörü Marek Andryszak, Kanarya Adaları’na düzenlenen gezilerle ilgili olarak, “Yolcular, enfeksiyon riskine rağmen tatillerini yapıp yapmamaya kendileri karar verebilmelidir. Birçok müşterinin bunu çok iyi tartacağına inanıyoruz”dedi.

Alman sağlık bakanlığı ne düşünüyor?

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, yurttaşlarına, bunun ülkedeki koronavirüs vakalarının artışına katkıda bulunmasını önlemek için sonbahar ve kış aylarında tatile gitmek için ülke dışına çıkmamalarını tavsiye etti. Bakan “Gerekli olmayan gezileri önermiyoruz ve tatiller, en azından yurtdışında tam olarak zorunlu geziler değildir. Elbette ülke içinde tatile gidebilirsiniz.”dedi.

Bir yanıt yazın