TUI’nin Yunanistan planında neler var?

TUI Hotels & Resorts Proje İzleme Başkanı Dieter Kornek, TUI’nin Covid-19’dan önce aslında yeni projeleri tartıştığını ve müzakere ettiğini ancak pandemi nedeniyle tüm projeler askıya aldığını açıkladı. Yunanistan’da 37 olan tesis tesis sayısını 40’ın üzerine çıkaracak olan TUI, turist sayısı bakımından 2019 yılı Yunanistan sayısına 2 yada 3 yılda ulaşabileceklerini vurguladı.

Prodexpo 2020 sanal gayrimenkul etkinliği sırasında konuşan TUI Hotels & Resorts Proje İzleme Başkanı Dieter Kornek, TUI’nin Covid-19’dan önce aslında yeni projeleri tartıştığını ve müzakere ettiğini ancak pandemi nedeniyle tüm projeler askıya aldığını açıkladı.

TUI’nin 2021’de Yunanistan’da yeni açılışlar konusunda tahmini olmadığını belirten Kornek,

şirketin stratejisinin, birkaç yıl içinde ülkede daha fazla büyümeyi içerdiğini söyledi.

Bu yıl Girit adasunda Club Robinson’u planladıklarını ancak pandemi nedeniyle projeleri beklemeye aldıklarını yineleyen Kornek 2021’de toparlanmayla birlikte planların yeniden hayat bulacağını vurguladı.

TUI’nin Yunanistan’da kaç oteli var?

TUI’nin 2022’de Yunan pazarına iki veya üç yeni açılış daha eklemesi olasılığı olduğuna değinen Kornek, Yunanistan’da 40 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren TUI’nin Yunan portföyünde şu anda 37 otel ve tatil köyü bulunduğunu; 30’unun Atlantica Hotels & Resorts ile yapılan bir ortak girişimin sonucu olduğunu, markaları olan Magic Life ve TUI Blue ile de diğer yedi otelin Club Robinson, Magic Life ve Club Marmara olduğuna işaret etti.

Covid-19 kilitlenmesinin ardından TUI, Yunanistan’da 37 otel ve tatil köyünün 23’ünü açtı.

TUI 2019’u kaç yıl sonra yakalayacak?

Diğer yandan Kornek, şu anda Yunanistan’ın TUI’nin bu yıl müşterileri için en popüler tatil yeri olduğuna işaret ederek, “Ama tabii ki salgın nedeniyle rakamlar geçen yılki kadar iyi değil, 2019’da Yunanistan’a yaklaşık 3 milyon ziyaretçi getirmiştik. Sezon çok geç başladı ancak yine de şu anda Yunanistan’da elde ettiğimiz rakamlardan oldukça memnunuz ve sonbaharda yüksek talep nedeniyle Yunanistan’daki faaliyetlerini Kasım ayına kadar genişlettik”dedi

2021 turizm sezonu ile ilgili olarak Kornek, son rakamların önümüzdeki yıl Yunanistan için 400.000’den fazla ön rezervasyon olduğunu gösterdiğini söyledi.

Kornek, 2019 rakamlarına ulaşmaya çalışması büyük bir zorluk olacak ve iki ila üç yıl içinde tam bir iyileşmenin olacağına inandığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.