antalyabüyüksehirBocek
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, TURİZMİ SÜRDÜRÜLEBİR KILMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

TURİZMİ SÜRDÜRÜLEBİR KILMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nin (AKTOB) Geleneksel Sektörler Buluşmalar toplantısında konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, belediye olarak turizme katkı yapacak alt ve üst yapı çalışmaları hakkında, ASAT tarafından yapılan sunumun ardından, turizmin ciddi değişim içinde olduğunu söyleerek yorumlarda bulundu.

Turizmin sürdürülebilir büyüme

Turizmin sürdürülebilir büyümenin önemine vurgu yapan Başkan Böcek, “Bu doğrultuda doğayı, çevreyi ve denizi korumak ve yaşabilir kılmak için göreve geldiğimizden beri çalışıyoruz. Mesela bugüne kadar ASAT Genel Müdürlüğümüz, Antalya alt yapısına 1 milyar 580 milyon TL harcamada buludu. 3 milyar 531 milyon TL’lik yatırım da planlandı.”dedi

Böcek, Antalya’nın altyapı yatırımlarıyla ilgili detaylı açıklamalarda bulunan ASAT Genel Müdür Yardımcısı Osman Yıldız’ın bilglerinden hareketle, turizmde yaşanan değişime uyum sağlamaya devam edeceklerini de söyledi.

Yaşam tarzı sürekli değişiyor.

Böcek devamında “Tüm dünyada alışkanlıkların ve yaşam tarzı sürekli değişiyor. Antalya’nın en önemli ekonomik faaliyet alanı olan tarım ve turizmde de ciddi değişiklikler var. Bizler de bu trendin yakın takipçisiyiz. Kent projelerinde halkı ve çevreyi düşünüyoruz. Turizmin sürdürülebilir şekilde yoluna devam etmesi için doğamızı, çevremizi, denizimizi ve kültürel değerlerimizi koruyarak gelecek kuşaklara aktarmamız zorunludur. En büyük amacımız kent turizmini 12 aya yaymaktır” dedi.

Böcek, kentin ekonomik ve kültürel gelişimine katkı koymak amacıyla spor organizasyonları, sağlık turizmi, fuarlar, festivaller düzenleyerek kentin sosyal yaşamını zenginleştirmeye gayret ettiklerini de söyledi.