Turoperatörleri Rusya’dan Küba’ya ağırlık veriyor

Rusya’da faal olan Türk kökenli turoperatörlerimizden; Pegas Touristik, Anex Tour ve Coral Travel, kasım ayı başında Kübaya uçmaya başlayacak. Resmi makamlardan izin alan operatörler, Cayo Coco’da başarı sağlarlarsa, Küba’da Havana ve Varadero’ya uçuşlarındaki kısıtlamaların da kalkmasına yardımcı olacaklar

Küba’ya uçuşları kimler, nasıl yapılacak?

Anex Tour, 8 Kasım’da Küba’ya ilk turist kafilesini gönderecek.
Azur Air ile Moskova – Cayo Coco güzergahında düzenli uçuşlar yapmak için izin alan Anex, haftada bir kez olacak turlara olan talebin yüksek olduğunu söyledi.
Anex Tour’un stratejik ortağı AZUR Air ile 27 Marta kadar Moskova – Cayo Coco güzergahına olan uçuş programının sıklığı; turların 7, 14 ve 21 gece sürdüğünü varsayıyor.

Uçuşlar tur operatörleri Anex Tour ve Intourist tarafından ortaklaşa yapılacak. Anex Tour, Cayo Coco ve Cayo Guillermo tatil beldelerinde 4 ve 5 yıldız seviyesinde otellerle çalışacak.

Öte yandan Pegas Touristik ile işbirliği yapan NordWind Havayolları, Federal Hava Taşımacılığı Ajansı’ndan Moskova – Cayo-Coco güzergahında düzenli uçuşlar yapmak için izin almıştı. Uçuş programı 2 Kasım’da başlıyor, uçuşlar haftada bir kez gerçekleştirilecek.

Coral Travel ayrıca varış noktasına tur paketleri de sunuyor. Programlar, Royal Flight’ın charter uçuşlarıyla 3 Kasımda planlanıyor.

Başkent Havana’ya da uçacaklar mı?

ATOR’a göre Kasım ayının ilk yarısında Küba’ya trafik hacminin artacak. Ve ayrıca havayollarının Havana ve Varadero’ya uçuşlarındaki kısıtlamaların da kaldırabileceği belirtiliyor.

Bir yanıt yazın