UKRAYNA HAVADAN KAPANDI

Uçuşlar durdu

On Avrupalı ​​havayolu, operasyonların güvenliğinden endişe ederek, bu ülke ile Rusya arasındaki artan gerilim ve Rusya saldırısı nedeniyle Ukrayna’ya uçuşlarını askıya aldı. Bu, Ukrayna makamları tarafından bildirildi; Ancak Ukrayna hava sahasının ticari uçuşlara açık olduğu ve ülkeye uçuşların güvenli olduğu konusunda uyarıda bulunuldu.

Kimler ne yaptı

Alman havayolu şirketi Lufthansa, Ukrayna’nın batısındaki bir şehir olan Lviv’e (Leopolis) yaptığı seferler hariç, bu hafta Pazartesi gününden itibaren 28 Şubat Pazartesi gününe kadar Ukrayna’ya yönelik operasyonlarını durduracağını söyledi.

Aslında, Avusturyalı yan kuruluşu Austrian Airlines, the Swiss Swiss, the Belgian Brussels Airlines ve Eurowings gibi Alman grubunun tüm havayolları, bu hafta Pazartesi günü Kiev ve Odessa’ya düzenli uçuşlarını sonuna kadar iptal ettiklerini bildirdi.

Daha önce Hollandalı KLM, İskandinav şirketi SAS da haftalık uçuşları askıya alırken, Air France Paris ve Kiev arasındaki uçuşları “ihtiyati tedbir” olarak iptal etmeye karar verdi.

Ancak, Avrupa ile Ukrayna arasında uçan en büyük havayolu olan İrlandalı düşük maliyetli havayolu Ryanair, geçen hafta ülkeye uçmaya devam etmeyi planladığını söyledi. Bu hafta yeni kararlar rapor edilmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.