VENUE 15 MİLYONA ULAŞTI

Caddenin öldürdüğü segmentte Türkiye’nin en yaşlı Venue International 2023 yılında 10. günde 15 milyon ziyaretçiyi ağırladı. Şirket, yıl sonunda 20 milyona yaklaşamayı öngörüyor.

Venue International 15 milyon ziyaretçiyi ağırladı

Cadde mağazacılığı portföylerinin 15 bin metrekareye ulaşmasını sağlayan Venue International Kurucu Ortağı Kaan Nam, Dünya genelinde online alışveriş gelişiyor. Sektörün değişmesi ve canlanmayı sürdürmesi aşamasında, 2023 yılının 10 ayında cadde mağazalarının 15 milyon kişi tarafından ziyaret edildiğini görüyoruz. Bu sayı İstanbul’un evinde ile neredeyse eş. Yıl sonunda 20 milyona yaklaşacağımızı öngörüyoruz” dedi.

Venue International* kimdir?

Venue, yatırımcısı ve geliştiricisi olduğu Beyoğlu’nun ikonik binası Afrika Han’da, Marriot International ile iş birliği içerisinde otel markası Moxy’i ilk kez Türkiye’ye getiren Venue, ortağı Vakko ile birlikte Vakko Hotel & Residence’ın da geliştiricisidir. Viva Okura Otel, Taşkonak da portföyündedir.

Venue’nun geliştirdiği ve uzun dönemli kiraladığı perakende satış alanlarında, Chanel, Zara, Vakko, H&M, Starbucks ve MAC gibi uluslararası ve kurumsal markalar yer alıyor.

Mekanın konut kurucusu olarak başta Nişantaşı’nın en prestijli lokasyonu Abdi İpekçi Caddesi olmak üzere Türkiye’nin ve Avrupa’nın özel noktalarında butik yaşam alanları inşa ediyor.

*2017 yılında Hollandalı Vastned Retail N.V.’nin portföyünü satın alarak Türkiye pazarına giriş yaptı.