WTM RAPORU: SEYAHATİN MALİYETİ ENDİŞELERİ

Profesyoneller bölündü

Seyahat endüstrisinin önde gelen küresel etkinliği WTM London tarafından yayınlanan araştırmaya göre, profesyoneller gelecekte yalnızca zenginlerin tatilleri karşılayıp karşılayamayacağı konusunda neredeyse eşit olarak bölünmüş durumda.

Bin profesyonele, beklenen fiyat artışlarının genel pazar üzerindeki etkisi soruldu. Yarıdan biraz fazlası (%51), seyahatin zenginlerin mabedi olacağından endişe ederken, %49 aynı fikirde değil.

Fiyatlar artacak mı?

Örneklemin üçte birinden fazlası (%35) fiyatların, cari yıla kıyasla %1 ile %20 arasında, muhtemelen artacağını söyledi. Bununla birlikte, yoğun maliyet baskıları ve pandemi sırasında kaybedilen gelirleri geri alma ihtiyacı, onda birinden fazlasının (%12) satış fiyatlarının %20’den fazla artmasını beklediği anlamına geliyor.

Öte yandan, bazıları fiyatların %1 ila %20 arasında mütevazi bir düşüş öngörerek düşmesini beklerken, %9’u şirketlerinin fiyatlarının %20’den fazla önemli ölçüde düşeceğini söyledi. Yaklaşık beşte biri (%22) fiyatların aynı olmasını bekliyor.
Birleşik Krallık’taki tüketiciler, Covid ve Brexit’in fiyatlar üzerindeki ikiz etkisinin seyahatin satın alınabilirliğini etkileme potansiyeline sahip olduğunun farkında ve %70’i bunun gelecek için bir endişe olduğunu kabul ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir