YUNAN TUİZMİNDEN BAŞLIKLAR

TUI, Yunanistan’da 2023 tahmini

Yunanistan’daki rakamların yaz sonuna kadar 2019 seviyelerine ulaşmasını bekleyen TUI, ülkede turist rakamlarını 2023’te %10-%13 büyütecek. TUI Group’un bu yılın başlarında, 2022’de Yunanistan’a gelen turist sayısını ikiye katlayarak 3 milyona çıkarmayı hedefliyordu.

TUI, 2022’de sektörün bu yıl pandemi öncesi 2019 seviyelerinin yüzde 80’ini, hatta küresel olarak yüzde 100’e ulaşmasını bekliyor.

Yunanistan ve Fransa ortak film yapacak

Kültür Bakan Yardımcısı Nicholas Yatromanolakis ve CNC (Fransa Ulusal Film Kurulu) Başkanı Dominique Boutonnat ile Yunanistan ve Fransa arasında ortak yapımlar için anlaşma imzaladı. Anlaşma, Yunan-Fransız ortak yapımlarına katılımını kolaylaştırıyor.

Yunanistan, şimdiye kadarki en güçlü yıllarından birinde, 75. Cannes Film Festivali’ne beş Yunan yapımıyla katıldı.

Yunanistan Yüksek gelirli turiste bakıyor

Yunanistan Turizm Bakanı Vassilis Kikilias bu hafta 1. Uluslararası İş ve Otelcilik Konferansı sırasında daha fazla harcamaya istekli tatilcileri çekmenin bir öncelik olduğunu söyledi.

Bakan, ABD’den Yunanistan’a yeni doğrudan uçuşlar sayesinde 500.000 Amerikalı’nın şu anda Yunanistan’da tatil yapması gerçeğinin gösterdiği gibi tanıtım eylemlerinin sonuç verdiğini de sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.