YUNANİSTAN KIŞ TURİZMİNE GÜVENİYOR

Yunanistan Turizm Bakanı Vassilis Kikilias, Yunanistan Ulusal Turizm Örgütü’nün (GNTO) kış destinasyonlarını ve şehir tatillerini teşvik etmek ve sonuç getirmek ve Yunanistan’ın yıl için olumlu performansını tamamlamak için bir kampanya beklediğini söyledi. Tüm yıl boyunca mevcut olan çok çeşitli turizm seçeneklerine işaret ederek, “Yunanistan’ı 12 aylık bir turizm merkezi haline getirmek için çok çalışıyoruz” dedi.

2021’de ilk tahminler aşılacak

Kikilias, devam eden Covid-19 pandemisine rağmen ülkenin bu yılki cesaret verici performansına değindi. Yunanistan turizm gelirinin 2021’de ilk tahminleri aşarak 12 milyar avroya ulaşmasını bekliyor ve bu hafta aynı zamanda Avrupa Komisyonu Yunanistan için büyüme görünümünü 2021’de yüzde 7,1’e ve 2022’de yüzde 5,2’ye revize etti.

2022’nin iyi bir yıl olacak

Kikilias, havayolu şirketleri ve tur operatörleriyle yaptığı bir dizi anlaşmaya atıfta bulunarak, 2022’nin iyi bir yıl olmasını beklediğini söyledi. Belirtmek gerekirse, 2019 yazı için Ekim 2018’e göre yüzde 30 artan yaz için Ekim ön rezervasyonlarını gösterdi.

Son olarak bakan, Yunanistan’ın bu yılki performansının “Covid-19’un ortasında”, önümüzdeki yıl ilkbaharda erken bir açılışa hazır olmak için harekete geçen ülke çapındaki ticaret birlikleri ve odalar ve turizm profesyonelleri ile yakın işbirliğinin bir sonucu olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın