Yunanistan limanlarını yenilemek için ne kadar fon ayırdı?

Yunanistan Denizcilik Bakanı Yiannis Plakiotakis, Yunanistan’ın ülke çapındaki limanlarda altyapı iyileştirmelerini sürdürmek için çalışmaların hızlandırdığını söyledi. Girit’e atıfta bulunan bakan, Gavdos, Sfakia ve Paleochora limanlarının yenileme projesi çalışmaları için 1,2 milyon avro temin edildiği açıkladı.

Girit’te yapılan bölgesel ve yerel makamların katıldığı toplantıda konuşan Plakiotakis, ülke çapındaki kilit limanların modernizasyonunun önde gelen bir hükümet hedefi olduğunu söyledi.

Bakan; Kavala, Dedeağaç ve Igoumenitsa limanları için ilk adımların atıldığını belirterek, gelişim listesinde bir sonraki adımın Volos ve Kandiye limanları olduğunu ekledi.

Öncelikli liman Girit

Bakan, özellikle Girit’e atıfta bulunarak, Gavdos, Sfakia ve Paleochora limanlarının yenileme projesi çalışmaları için 1,2 milyon Avro temin edildiğini açıkladı ve Souda limanının elden geçirilmesi için planların sürdüğünü ekledi.

Plakiotakis, yatırım çekmenin yanı sıra liman geliştirmenin Yunanistan’ın jeostratejik konumunu güçlendireceğini söyledi.

Son olarak, Plakiotakis, bakanlığın adalılara ulaşım indirimleri sunan sözde “ulaşım eşdeğeri” programına Girit’i de dahil etmeyi planladıklarını söyledi.(GTP)

Bir yanıt yazın