YUNANİSTAN’DA DOLULUKLAR ARTIYOR

TUI, Jet2, Easy Jet, Air France ve Transavia dahil olmak üzere tur operatörleri, seyahat acenteleri ve havayolları ile yapılan anlaşan Yunanistan Mart ayında açılmayı beklerken otel dolulukları yükseliyor.

Delphi Ekonomik Forumu ve Patris gazetesi tarafından düzenlenen Olympia Forum II konferansı sırasında konuşan Turizm Bakanı Vasilis Kikilias, Eylül ayında Rodos ve Girit adalarında yüzde 65’lik doluluk oranı yakalandığını söyledi.

Kasım ayında da iyi performans

Havayolu şirketleri ve tur operatörleri ile yapılan rezervasyon verileri ve anlaşmalara atıfta bulunan Kikilias, Girit ve Rodos’un Kasım ayında da iyi performans göstermesinin beklendiğini söyledi.

Ziyaretçi başına ortalama harcama arttı

Bakan ayrıca, Yunan turizm ürününün kalitesini artırmak için sürdürülebilirlik ve etkin kaynak yönetimine odaklanan “bütünsel bir yaklaşım” yoluyla bakanlığın stratejisini de sundu.

Turizm sektörünün ekonominin itici gücü olduğunu ve artık hedefin daha yüksek kalite – daha fazla gelir ve daha yüksek kategorideki otellerde daha uzun konaklamalar – olması gerektiğini yineledi. Ziyaretçi başına ortalama harcamanın 450 avrodan 600 avroya yükseldiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir