YUNANİSTAN’DA REZERVASYONLAR 2019 YAZINI GEÇTİ

Yunanistan Turizm Bakanı açıkladı

Yunanistan Turizm Bakanı Vassilis Kikilias, Ekim ayında yapılan erken rezervasyonlarda, 2019 yazı için 2018’de aynı ayda yapılanlara kıyasla yüzde 30 artış olduğunu bildirdi. Bu tahminde, bütçe havayolu easyJet, Jet2 ve İngiltere’nin ulusal havayolu şirketi British Airways’in koyduğu ilave koltuk kapasitesi de etkili oldu.

Bütçe havayolu easyJet, Jet2

Bütçe havayolu easyJet, İngiltere’den Yunanistan’a yapılan uçuşlara 500.000 hava yolcu koltuğu eklediğini duyurdu. Bu, havayolunun Yunanistan’a teklifini, 2019’daki 1,1 milyondan gelecek yıl 1,6 milyon yolcu koltuğuna getiriyor. easyJet, Yunanistan’a 400.000 yolcu koltuğu daha ekleme olasılığını açık bıraktı ve ayrıca Kandiye’den (Girit) veya Korfu’dan.

Birleşik Krallık’taki eğlence amaçlı seyahat grubu Jet2, 2022’de 10 Birleşik Krallık havaalanından 15 Yunan havaalanına yapılan uçuşlarda Yunanistan’a giden havayolu koltuk sayısını 600.000 artıracağını (toplamda 1.44 milyona kadar) artıracağını söyledi.

British Airways

İngiltere’nin bayrak taşıyıcı havayolu British Airways, Londra Heathrow uçuşlarına ek olarak Aralık ayından itibaren Gatwick’ten Yunanistan’a 64 uçuş başlatmayı planladığını duyurdu.

Ayrıca Air France ve Transavia, Yunanistan Turizm Bakanlığı ile geçtiğimiz ay Paris’te düzenlenen IFTM Top Resa fuarında yapılan anlaşmalar sonucunda 2022’de Yunanistan’a yeni uçuşlar ekleyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.