VARLIK YÖNETİM ŞİRKETLERİ OTELLERE DÖNÜYOR

Varlık yönetim şirketleri otel alıyor

Avrupa’da varlık yönetim şirketleri, otelleri yeniden portföylerine katmaya başladı. Eylül ayında artan satın almalar şöyle:

Schroders ve Capital France, üç otel aldı


İngiliz varlık yönetim şirketleri Schroders Capital ve Schroders tarafından yönetilen bir yatırımolan Capital France Hotel, Berlin’deki Alexanderplatz’da bir konaklama kompleksi satın aldıklarını açıkladı.

Satın alınan kompleks, 242 odalı Holiday Inn, 153 odalı Indigo Hotel ve 132 odalı, 705 yataklı One80° Hostel’den oluşan toplam 527 odadan oluşuyor.

Capital France Hotel; Pullman Bercy Paris, Westin Palace Milan, Saint Regis Venice, Radisson Paris Boulogne ve Marriott Monaco Cap d’Ail dahil olmak üzere, Avrupa’nın destinasyonlarında birçok otele sahip.

Castleforge, Edinburgh Crowne’yı Aldı

2010 yılında kurulan Londra merkezli gayrimenkul yatırım şirketi Castleforge Partners, Edinburgh’daki 97 odalı Crowne Plaza Hotel Royal Terrace’ı satın almayı tamamladı.
Mülk, Mart 2022’de yeniden hizmete girmeden önce yeni mülkiyet altında tam bir yenilemeyi tamamlayacak. Castleforge daha önce Edinburgh’daki Bruntsfield Hotel’in ve Hilton Cardiff’i almıştı. Her üç varlık da Londra merkezli otel işletmecisi Axiom Hospitality tarafından yönetilecek.

Corestate, Adagio Access Stuttgart Airport Messe’yi aldı

Lüksemburg merkezli yatırım yöneticisi Corestate Capital, Almanya’nın Leinfelden-Echterdingen kentindeki Adagio Access Stuttgart Airport Messe’yi Alman emlak geliştiricisi Bulow AG’den 35 milyon €’a satın aldı. 125 odalı apart otel, bu ayın başlarında açıldı. Corestate Capital şu ​​anda Avrupa’da birçok varlığa sahip.

Eternam ve somnOO, ibis Styles Marseille Aeroport’u satın aldı

Paris merkezli yatırım fonu Eternam, somnOO ile ortak bir girişimde, Fransa’daki ibis Styles Marseille Aeroport’u Turenne Capital’den satın aldı. 117 odalı, üç yıldızlı tesis 2013 yılında Turenne tarafından satın alındı ​​ve 2015 yılında yenilendi, ardından otel ibis Styles bayrağı altında faaliyet gösterdi. Eternam, Fransa ve Hollanda’da 50’den fazla mülke sahip. (HVS)

Bir cevap yazın