YANARDAĞ İSPANYA TURİZMİNİ ZORLUYOR

Kanarya havalimanındaki uçuşlar iptal

La Palma’dan gelen kül, takımadalar boyunca hava hareketini engellemeye başlayınca Vueling ve Canaryfly ardından Binter ve Iberia Express, Kanarya havalimanındaki uçuşları iptal etti

Binter havayolu şirketi, La Palma ve La Gomera’da yaptıktan sonra Güney Tenerife Havalimanı’ndaki operasyonunu da iptal ederek, gece hariç Tenerife Kuzey’e gidiş ve geliş uçuşlarına devam ediyor.

Iberia Express, kendi adına, bu Cuma günü Madrid’den Tenerife Kuzey havaalanına olan bir uçuşu iptal etti ve bu Cumartesi için sabah ilk iş olarak bu havaalanından Adolfo Suárez’e tarifeli bir uçuş gerçekleştirmeyecek. İptaller La Palma havaalanında başladı, ancak şimdiden diğer Kanarya havaalanlarına yayılmaya başladı.

İlk etkilenen: La Palma


Bu arada Iberia, Madrid’i La Palma’ya bağlayan iki uçuşu iptal etti ve Vueling, Pazar günü yapılması planlanan La Palma ile Bilbao arasında VY-3286 ve VY-3287 kodlu gidiş dönüş uçuşlarının iptal edildiğini bildirdi.Bu iptallere Binter’in La Palma, La Gomera ve Tenerife South havalimanlarında duyurduğu iptaller de eklenirken, Tenerife Kuzey’de gece uçuşları dışında hizmet vermeye devam ediyor; ve La Palma’da Canaryfly.

Iberia, Binter, Canaryfly ve Vueling havayolları, Cumbre Vieja yanardağının patlamasıyla oluşan kül bulutunun navigasyona neden olma tehlikesi nedeniyle Kanarya Adaları La Palma ve La Gomera ile toplam otuz uçuşu iptal etti. Havalimanı yöneticisinin kaynaklarının bugün Efe’yi bilgilendirdiği gibi geçen Pazar gününden beri aktif.

Bir cevap yazın