YUNANİSTAN HEDEFLERİNİ YENİDEN TANIMLAYACAK


Yunanistan Turizm Bakanı Vassilis Kikilias, Yunanistan’ın sektör için hedeflerini ve ilkelerini yeniden tanımlama fırsatı gördüğünü söyledi.

Yeni bir bakış açısı yaratmak

Bakan, Yunanistan bu yılki turizm sezonu için ana hedeflerine ulaşmış olsa da, sektör profesyonelleri Yunanistan’ın gelecekteki zorluklarla yüzleşmek için yeni hedefler belirlemesi, sürdürülebilirliğe dayalı alternatif turizm türleri geliştirmesi ve genel olarak yeni bir bakış açısı yaratması gerektiğine dikkat çekti.

Bakan Kikilias Yunanistan’ın bir destinasyonun kültürel mirasını keşfetmekle ilgilenen, kalite arayan ve bölgelerimizin özgünlüğüne ilgi duyan modern gezginin ihtiyaçlarına dayalı turizm deneyimleri yaratması gerektiğinin altını çizdi.

Hala zorluklar var

Yunanistan Ulusal Turizm Örgütü (GNTO) Genel Sekreteri Dimitris Fragakis da ekip çalışması ve sıkı çalışmayla turizm sektörünü kriz sırasında ayakta tutmayı başardık, derken Yunanistan’ın hala zorluklarla karşı karşıya olduğunu vurguladı.

Fragakis, “Turizmimizin tamamen toparlanması, sürdürülebilirlik ön planda olmak üzere yapısal değişiklikler ve ürün ve destinasyonların güçlendirilmesi ile el ele gitmeli” dedi.

Ana sorunu sezonu uzatmak

turizmde tam toparlanmanın kademeli olarak gerçekleşeceğini ve Yunanistan’ın Covid sonrası gerçekliğe ne kadar iyi uyum sağladığına bağlı olacağını söyledi.
Tokouzis’e göre, Yunan turizminin Covid sonrası dönemdeki ana zorluğu, alternatif turizm biçimleri geliştirerek sezonu uzatmak olacak.

Başkan, turistik konaklama birimlerinin yeni koşullara ve yeni gezgin tercihlerine uyum sağlamasına yardımcı olmayı amaçlayan bir dizi girişim ve eylemi içeren iddialı bir planla çalışmaya başlandığı de ekledi

Bir cevap yazın