YUNANİSTAN ŞARAP TURİZMİNE EĞİLİYOR

Şarap turizminin önemi

Yunanistan Ulusal Turizm Örgütü (GNTO) Başkanı Angela Gerekou, Yunanistan için bir sonraki adımın Yunan şarap deneyimini genel seyahat deneyimine dahil etmek ve ülkenin marka adını geliştirmek olduğunu söyledi.

Şarap turizminin önemine ve yerel ekonomilere ve üretime katkısına atıfta bulunan çalışmalara atıfta bulunan Gerekou, Batı Makedonya’daki şarap üreticilerini bölgenin benzersiz avantajlarından yararlanmaya ve şarap turizmini gerçek deneyimlerle dolu bir evrenle ilişkilendirmeye davet etti.

Otantikliğini koruyan

Gerekou, gezginlerin artık otantikliğini koruyan ve aynı zamanda yıl boyunca çevreye saygılı ve gezginleri doğa, çiftçilik, halk sanatları, yerel mutfaklar ve kültürlerle tanıştıran deneyimler sunan, alışılmışın dışında destinasyonlar keşfetmeye çalıştıklarını söyledi.

Gerekou, Yunanistan’ın şarap turizmi seçeneklerinin GNTO’nun devam eden tanıtım faaliyetlerinin bir parçası olduğunu belirterek, anakara ve dağlık bölgelere ilgiyi artırmak amacıyla turizm bakanlığı ile işbirliği içinde ülkenin yeni kış promosyon kampanyasını sunacağını sözlerine ekledi.

1.300 şarap imalathanesi

Turizm Bakan Yardımcısı Sofia Zacharaki de, “Canlılığı ve ışıltısı ile Yunan turizminin tüm engelleri ve tüm beklentileri aşacağına” olan inancını dile getirerek, ülkenin şarap turizmi seçeneklerinin ve Batı Makedonya’nın çok önemli bir rol oynayacağını da sözlerine ekledi. Bu yılın başlarında Zacharaki, ülkenin şarap turizmine yönelik ilk portalının lansmanını duyurdu ve Portekiz’deki 5. UNWTO Şarap Turizmi Küresel Konferansı sırasında ülkenin şarap turizmi stratejisini sundu.

Bakana göre, şu anda Yunanistan’da faaliyet gösteren ve yaklaşık 180.000 kişiyi istihdam eden 1.300 şarap imalathanesi var.

Leave a Reply