YUNANİSTAN VE TÜRKİYE TURİZMDE İŞBİRLİĞİNDE ANLAŞTI

Turizmde Türk Yunan yakınlaşması

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Yunanistan Turizm Bakanı Vassilis Kikilias. İzmir’e gerçekleştirilen Ortak Turizm Komitesi toplantısında, turizm ve seyahatin daha iyi çalışabileceği ve işbirliği yapabileceği konular üzerinde fikir paylaşımında bulundu.

Deniz taşımacılığı bağlantısı

Yunanistan Turizm Bakan Kikilias, Ortak Turizm Komitesi ve Turizm Forumu’na hitaben yaptığı konuşmada, “Hassas, bazen zor zamanlarda yaşıyoruz ama hepimiz, turizm ve seyahatin daha iyi çalışabileceğimiz konusunda hemfikir olmalıyız” dedi.
Kikilias, bakanlığın önceliklerinin daha fazla şehir ve ada için kıyı deniz taşımacılığı bağlantısının sağlanmasını ve iki ülke arasında seyahatin kolaylaştırılmasını içerdiğini söyledi.

Turizm ilişkilerin gelişmesine katkı sağlar


Kültür Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Yunanistan ile Türkiye arasındaki turizm alanındaki işbirliğinin ilişkilerin gelişmesine olumlu katkı sağlayacağı konusunda mutabık kaldı. Ersoy, Yunanistan’ın Türkiye’den gelen turistlere verdiği geçici vizenin Yunan adalarına seyahati kolaylaştıracağını da sözlerine ekledi ve iki ülke arasında daha fazla feribot ve havayolu bağlantısı çağrısında bulundu. Kruvaziyer seyahatinde ortak girişimlerin ve kombine turizm ürünlerinin de her iki ülkenin de yararına olacağını sözlerine ekledi.

Leave a Reply