2024 REKOR YIL MI?

Almanya pazarından yurtdışına seyahat organize eden bazı operatörlere göre, 2024 yazı rekor bir yıl olmaya aday. Bu tahminde Almanları seyahat davranışlarındaki yerleşmiş radikallik olduğu belirtiliyor.

Rekor yıl 2024

REWE grubunun turizm iştiraki DER Touristik, alınan rezervasyonlara göre rekor yıl olacak 2024 yazına ilişkin tahminlerini açıkladı.

DER Touristik Orta Avrupa CEO’su Ingo Burmester , “Şu anda yaz rezervasyonlarında son derece güçlü bir başlangıç ​​yaşıyoruz. Bu noktada, bir önceki yıla göre neredeyse üç kat daha fazla misafir yaz tatili rezervasyonu yaptı, hatta 2018 yazına kıyasla %15 daha fazla misafir geldi” yorumunu yaptı.

Yazda Türkiye önde

Kısa ve uzun mesafeli destinasyonlarda şu anda talebin öncüsü Türkiye olurken, onu İspanya, Yunanistan, Tunus ve Mısır takip ediyor.

Uzun mesafe söz konusu olduğunda, Hint Okyanusu’ndaki destinasyonlar (Mauritius, Maldivler ve Seyşeller) önde gelirken, onu Kuzey Amerika (ABD ve Kanada), Karayipler (Dominik Cumhuriyeti, Meksika ve Küba) ve Birleşik Arap Emirlikleri takip ediyor.