ALMANYA’DAN TÜRKİYE, ABD VE İSRAİL’E YÜKSEK RİSK TANIMI GELDİ

Şu anda rezervlerin %23’ünü alarak İspanya’yı geride bırakan Türkiye, ABD ve İsrail’le birlikte Almanya’nın yüksek risk bölgesine dahil edildi.

Neden riskli kararı alındı?

Alman makamları, yüksek insidansı nedeniyle 23 Temmuz’da İspanya ile yaptığı gibi Türkiye, İsrail ve ABD’yi koronavirüs için yüksek riskli bir bölgeye dahil etmeye karar verdi. Robert Koch Enstitüsü’nün (RKI) bu güncellemesinde, Lizbon ve Algarve hariç Portekiz listeden çıkarıldı.

Robert Koch Enstitüsü, bu Cuma günü yüksek riskli ülkeler listesini güncelledi ve döndükten sonra Türkiye, İsrail ve Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat edenlerin aşısız olmaları durumunda 10 günlük karantinaya uymaları gerekiyor, eğer varsa beşe indirilebilir. Beşinci gün, EFE’ye göre negatif bir test sunmalı.

Pazarda Türkye’nin durumu ne?

Türkiye 2021’de Almanya’daki tatil rezervasyonlarında %23’lük pazar payıyla İspanya’nın (%21,4) önde gidiyor. İsrail en çok aranan ülkeler arasında yer almazken, ABD rezervlerin %0,13’ünü ve Portekiz’in %0,77’sini elinde tutuyor.

Önceki güncellemede, Fransa’nın güneyindeki bazı bölgelerin yanı sıra Korsika adası ve denizaşırı bölgeler yüksek riskli alanlar listesine dahil edildi ve şimdi Türkiye, ABD ve İsrail’e ek olarak Kenya, Karadağ ve Vietnam da var.

Bir yanıt yazın