Aşı, İngiltere’de seyahat talebini nasıl etkiledi?

Covid 19 aşılarının uygulama sürecine girmesi; İngiltere’de 2021 için seyahat rezervasyonlarını artırmaya başladı. Alınan taleplerde; ABD, ilk sıraya yükselirken onu Kanarya Adaları, Dubai ve Maldivler izledi. Pfizer ve Biontech‘in kasım başındaki duyurularından sonra, 2021 için yapılan rezervasyonların yaklaşık % 23 arttığı ortaya kondu.

Aşılar, tatil talebini artırıyor mu?

Covid-19’a karşı birkaç aşının % 90 civarında etkin olması İngiltere pazarını olumlu etkiledi. Pfizer ve Biontech’in kasım başındaki duyurularından sonra, 2021 için yapılan rezervasyonların yaklaşık % 23 arttığı ortaya kondu.

İngiltere’deki seyahat birliklerinden Advantage Travel Partnerships’in direktörü Kelly Cookes, İngiltere’deki acentelerinde yapılan rezervasyonların yaklaşık % 23 arttığını söyledi. Ona göre; karantina riskini azaltacak bu haberler İngiliz tüketici güvenini artırmada olumlu bir etki yaptı.

Artışlar düzenli mi?

Advantage Travel Partnerships’in değerlendirmesine göre, 2020 için rezervasyonlar beklendiği gibi minimum seviyede, ancak, 2021’de yurtdışı çıkışlarda rezervasyonların artması ve yıl boyunca çok düzenli olarak gerçekleşmesi bekleniyor.

Bu bağımsız acenteler grubuna göre, Ocak ve Mart 2021 arasındaki çıkışlar, Haziran ve Ağustos 2021 arasındaki geleneksel seyahat zirvesi kadar iyi durumda.

uzmanlar bunu; şimdiye kadar bastırılmış bir talebin canlanması olarak görüyor. Onlara göre İngiliz kamuoyu; bir an önce seyahate çıkmaya çok istekli durumda.

Opodo’ya göre aşı duyurularından sonraki hafta (9-15 Kasım) bir önceki haftaya göre seyahat aramalarında % 22’lik bir artış oldu. Spesifik olarak, Pfizer’in duyurusunu yaptığı gün, bu portaldaki seyahat aramaları, önceki güne göre % 18 arttı.

Talep nereye yöneliyor?

Yapılan çalışmalara göre, İngilizlerin 2021 için öne çıkardığı destinasyonlar içinde ikinciliği Kanaryalar aldı. İlk ülke de Amerika Birleşik Devletleri oldu.

Onları; Dubai, Lapland ve Maldivler izlemedi. İspanya’ya yönelik veriler ise geçen yıla göre bir değişiklik olmadığını ortaya koyuyor. Ancak, Alman ajansları 16-22 Kasım haftasında, yurtdışı seyahat talebinin; bir öncekine ters bir eğilim gösterdiğini, eğer aşı yaygınlaşırsa, pazarın canlanacağını tahmin ediyorlar.

Bir yanıt yazın