AVRUPALI TURİST NE İSTİYOR?

Avrupalı hangi ülkelere seyahat istiyor?

Avrupa Seyahat Komisyonu (ETC) tarafından bu hafta yayınlanan bir pazar araştırmasına göre; Avrupa’da İspanya, Fransa, İtalya ve Yunanistan için seyahat eğilimi güçleniyor. Avrupa’nın En İyi 5 destinasyonu içinde; İspanya, Almanya, Fransa, İtalya ve Yunanistan yer aldı. en popüler ürünler de; kültür ve miras, doğa ve açık hava, şehir turizmi oldu.

Hangi ürünler talep görecek?

Araştırmada en popüler destinasyonlar; kültür ve miras, doğa ve açık hava ile ilgili turizm ürünleri ve şehir tatilleri ile öne çıkıyor. Gezginler şehir tatili olarak İspanya ve Fransa’yı ve kültür ve miras için Almanya ve İtalya’yı seçti.

Gelecekte kalması istenen ürün ve hizmetler

1-Esnek iptal politikalarını sürdürmeye yönelik yüksek talep ve gelişmiş hijyen önlemleri öne çıkıyor. Ankete katılanların yaklaşık üçte ikisinin katı sağlık ve güvenlik önlemlerine karşı olumlu bir görüşe sahip olmasıyla, esnek iptal politikalarının seyahat güvenini en çok artıran unsur olduğunu ortaya koydu.

2- AB Dijital COVID Sertifikası uygulaması gibi uygulamalar daha az isteniyor. Yine de gezginler, uygulamayı seyahat sürecini kolaylaştıran bir araç olarak kabul ediyor.

Ankete katılanların %60’ı AB Dijital COVID Sertifikasının önemsiyor.

3-En popüler tematik deneyim türleri olarak; Doğa ve Dış Mekanlar, Kültür ve Miras, Şehir Tatilleri öne çıkıyor.

Turistin talep edeceği ürünler:

(Azdan yükseğe doğru)

Gezi

Tur ve Yol Gezisi

Sağlık ve Dinlenme

Gastronomi Gezisi

Arkadaş ve Akrabaları Ziyaret Etmek

Güneş ve Plaj

Şehir Tatili

Kültür ve Miras

Doğa ve Açık Alanlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.