Coca-Cola Avrupa Ortakları, Coca-Cola Amatil’i aldı

Dünya devi olarak turizm sektörüne de ürünlerini satan Coca-Cola grubunda önemli bir değişim oldu. Coca-Cola Avrupa Ortakları; ), Asya Pasifik bölgesindeki en büyük şişeleyicilerden ve içmeye hazır alkolsüz ve alkollü içecek ve kahve dağıtıcılarından biri olan Coca-Cola Amatil‘i satın almayı kabul etti.

Satın almanın detayları ne?

Coca-Cola European Partners (CCEP), Coca-Cola Amatil Limited’i (CCL) satın almak için bağlayıcı anlaşmalar yaptığını duyurdu.

Satın alma, CCEP’nin tüketici erişimini genişletecek ve çekici, uzun vadeli makro büyüme temellerine sahip tamamlayıcı, gelişmiş pazarlara erişim sağlamayı amaçlıyor.

CCEP, CCL’nin mevcut tüm çıkarılmış sermayesinin % 69,2’sini hisse başına nakit olarak 12,75 $ (7,84 €) karşılığında bağımsız hissedarlardan satın alacağı, bağlayıcı bir Plan Uygulama Senedi (SIC) imzaladı.

Alım nasıl yorumlandı?

CCEP CEO’su Damian Gammell, alımı şöyle yorumladı: “Bu, daha hızlı ve daha sürdürülebilir büyüme sağlamak için dünyanın en iyi şişeleyicilerinden ikisini bir araya getirmek için harika bir fırsat. CCEP’nin dört yıl önce yaratılmasından bu yana, genişleme ve entegrasyon yoluyla değer yaratma yeteneğimizi kanıtladık. Şimdi bu büyük franchise’ları ve pazarları üstlenerek ilerlemenin doğru zamanı”dedi.

Coca-Cola Amatil Limited (CCL), Asya Pasifik bölgesindeki en büyük şişeleyicilerden ve içmeye hazır alkolsüz ve alkollü içecek ve kahve dağıtıcılarından biri.

Bir yanıt yazın