Covid, İngiltere’de tatillerin % 91’ini durdurdu

İngiltere’de seyahat acenteleri ve tur operatörleri birliği ABTA’nın tespit ettiği bilgiye göre; destinasyonlar arasında güvenli hava koridorlarının açılmasına rağmen, Temmuz ve Ağustos 2020’de planlanan tatillerin % 91’inin, seyahat kısıtlamaları nedeniyle iptal edildiği veya değiştirildiği ortaya çıktı. Verilere göre, şirketlerin üçte biri (% 36) yaz öncesinden bu yana faaliyete başlayamadı

İngiltere’de tatil rezervasyonlar ne durumda?

Bulgulara göre yaz aylarında yaşanan durum ve sektörün toparlanması için gerçek bir ndnin olmaması, sektördeki firmaların 2019’un aynı dönemine göre % 93 daha az rezervasyon aldıkları belirlendi.

Şirketlerin ne kadarı dükkanı açamadı?

İngiltere’de 2 Aralık’a kadar sürecek olan eve kapanmadan önceki dönemde sektördeki işten çıkarmaların da 164 bin kişi olduğu ortaya çıkarken şirketlerin üçte biri (% 36) yaz öncesinden bu yana faaliyete başlayamadı

Birleşik Krallık’ta turizm sektörü, özellikle aracılık, otelcilik, kültür ve sanat gibi sektörlerde yaşananların aksine herhangi bir özel plandan yardım almamıştır.

Bunda, hükümetin turizm sektörü birimleri için özel destek ve tedbirler almamış olmasının de etkisi olduğu söylendi.

2021 satışları ne durumda?

Diğer yandan, ABTA üyeleri, şu anda normal bir durumda satmaları gereken 2021 yazı rezervlerinin ancak % 45’inde olduklarını ortaya koyarken, bunun yine de kısa vadede bir iyileşme anlamına geldiği belirtildi.

ABTA, Hükümeten ne istedi?

Bu durumda sektörün daha iyiye gitmesi için ABTA bazı taleplerde bulundu:

KOBİ’ler ve önceki destek önlemlerinin dışında bırakılanlar için yenilenmiş hibe desteği dahil olmak üzere seyahat işletmeleri için özel mali destek sağlanmalı ve personelin destek alırken geri ödemeleri işlemesine izin verecek kadar esnek maaş desteği sağlanmalı.

Gecikmeden bir test rejimi uygulanmalı ve karantinayı kaldırmak amacıyla uluslararası test koordinasyonuna liderlik edilmeli.

Gezginler için daha fazla destinasyon açmak ve karantina, gelişler ve dönüşler için mümkün olduğunca kısa olacak şekilde azaltılmalı.

Karantina politikasını ve FCDO Yabancı Seyahat Danışmanlığı yaklaşımını tamamen bölgesel hale getirilmeli. Bu, yurtiçinde ve Almanya ve Hollanda gibi diğer ülkelerde halihazırda benimsenen yaklaşımı yansıtacak ve daha hedefli bir risk değerlendirmesine ve ABD gibi ortaklarla önemli ticaret yollarının yeniden açılmasına olanak sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın