FTI GROUP YAZ 20022 BEKLENTİLERİ

Yaz için rezervasyonlar

FTI Group CEO’su Ralph Schiller, “Yaz için rezervasyonlar açısından pandemi öncesi seviyeye bile döndük” dedi. FTI Group’tan gelecek yaz sezonu için rezervasyonların seviyesi konusunda iyimser olduklarını düşünüyorlar. Grup CEO’su Ralph Schiller, “Şu anda gelişme son derece olumlu” dedi.

Münihli şirket, kısa vadeli rezervasyonların damgasını vurduğu bir sonbahar ve Ómicron için “biraz karışık” bir Kasım ayının ardından talebin önemli ölçüde toparlandığını ve çok iyi bir yaz sezonuna işaret ettiğini vurguladı.

En popüler destinasyonlar

Geleneksel olarak yılın en büyük operasyonlarının yoğunlaştığı 2022’nin ilk haftalarında yapılan rezervasyonlarda, Yunanistan art arda ikinci yıl kazanan olarak yükseliyor. Schiller, “birçok insanın pandemi zamanlarında adalara özellikle ilgi duyduğuna” ve binlerce adasıyla Helen ülkesinin tercih edilen yer olduğuna dikkat çekiyor. Aynı neden Kıbrıs ve Malta’ya da satışları artırdı.

Daha Şubat ayında Türkiye, en çok rezerve edilen destinasyon olarak Yunanistan’ı geride bıraktı. Kanarya Adaları da dahil olmak üzere İspanya gibi diğer destinasyonların yanı sıra Birleşik Arap Emirlikleri ve Fas da büyük talep görüyor. Uzun mesafede, Amerika Birleşik Devletleri ve Avustralya öne çıkıyor, ardından Hint Okyanusu’ndaki destinasyonlar, Maldivler başta geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.