GOOGLEARAMA2022
Google'da son 3 ayda yurt dışı seyahati için yapılan konaklama aramalarında İspanya birinci, Türkiye üçüncü.

GOOGLE OTEL ARAMALARINDA TÜRKİYE ÜÇÜNCÜ

Google’da son 3 ayda yurt dışı seyahati için yapılan konaklama aramalarında İspanya birinci, Türkiye üçüncü.

Google Otel Aramalarında Türkiye Üçüncü

Turizm istatistik merkezi Turizm Databank’ın Ulusal Turizm Ajansı ENIT
 raporundan derlediği verilere göre, 1 mayıs-29 temmuz 2022 dönemini kapsayan Google otel aramalarında, İspanya 100 iken İtalya 89 değer aldı. Türkiye 79 ile onları izledi. Yunanistan 64 ile beşinci sırada yer alırken onu 56 ile Fransa, 37 ile Meksika izledi.

Dünya şehirlerine yönelik otel aramalarında ilk sırayı Prag, Londra ve Dubai alırken, İstanbul altıncı sırada, Barselona, Roma ve Venedik’in önünde yer aldı.

Pazarlarda Türkiye kaçıncı?

Alman turistler için başlıca turistik yerlerde, İtalya 100 değeri ile birinci olurken Türkye 68 ile ikinci sırada. İspanya2da 61 ile üçüncü. Yunanistan ve Fransa 6. ve 7. sırada.

İngiliz turist için aramalara konu olan başlıca turistik deytinasyonlar, İspanya, Yunanistan ve Türkiye oldu. İtalya beşinci sırada.

Hollandalı turist için aramalara konu olan başlıca turistik deytinasyonlar, İspanya, Fransa ve Türkiye oldu. İtalya ve Yunanistan Türkiye’yi izliyor.

Fransız turist için aramalara konu olan başlıca turistik yerlerde, İspanya, İtalya, Yunanistan ve Fas ilk 3 sırayı tutarken Türkiye beşinci oldu.

Turizm Databank International

 Turkey Third in Google Hotel Searches

 According to the data compiled from the report, in Google hotel searches covering the period from 1 May to 29 July 2022, Spain received a value of 100 while Italy received a value of 89. Turkey followed them with 79. Greece ranked fifth with 64, followed by France with 56 and Mexico with 37. Prague, London and Dubai ranked first in hotel searches for world cities, while Istanbul ranked sixth, ahead of Barcelona, ​​Rome and Venice.

In the main tourist destinations for German tourists, Italy ranks first with a value of 100, while Turkey ranks second with 68. Third in Spain with 61. Greece and France are in 6th and 7th places.

The main tourist destinations that were subject to searches for British tourists were Spain, Greece and Turkey. Italy is in fifth place.

The main tourist destinations that were subject to searches for Dutch tourists were Spain, France and Turkey. Italy and Greece follow Turkey. Spain, Italy, Greece and Morocco held the top three places, while Turkey ranked fifth.