İNGİLİZ SEYAHAT DÜZENLEMELERİ 50 KEZ DEĞİŞTİ

Bu hafta COVID trafik ışığının yeni bir revizyonu yapıldı. Böylece COVID-19 krizi başladığından beri, İngiltere’nin uluslararası seyahat kuralları zaten 50 kez değişmiş oldu.

ABTA ne diyor?

İngiliz Seyahat Acenteleri Birliği (ABTA) genel müdürü Mark Tanzer, bunun sektöre göre yurtdışına tatile giden gezginlerin güvenini azaltan niteliği olduğunu söyledi

Turizm şirketlerinden Boris Johnson hükümetinin pandemiyi nasıl ele aldığına dair eleştiriler bu süre boyunca yıkıcı olurken, yürütme organından bu değişikliklerin tek amacının halk sağlığını korumak olduğunu savunuyorlar.

50 kez değişti

Travelmole’de yer alan analize göre, İngiltere’ye varışlar için test ve karantina kurallarının, karantinanın ilk kez uygulandığı geçen yıldan bu yana 50 kez değişti.

Tanzer, Halk sağlığı önce gelmeli, ancak hükümet seyahat düzenlemelerindeki değişikliklere nasıl karar vereceği konusunda çok daha net olmalı, derken kısıtlamalardaki bu ardışık değişiklikler, ülkeleri, hangisini ziyaret etmenin güvenli olduğuna bağlı olarak trafik ışığı sistemindeki sınıflandırmalarını değiştirmeye de yönlendiriyor, vurgusunda bulundu.

EasyJet ne diyor?

Yöneticiyi seyahat kurallarını basitleştirmeye çağıran EasyJet CEO’su Johan Lundgren, tüketicilerin İngiltere’nin kafasının karışmasına şaşmamalı, kehribar ülkelerinden tam aşılı seyahat edenler için pahalı ve gereksiz test gereksinimleri ortadan kaldırılmalı ve bu sürekli değişim hız treni sona ermelidir, dedii

Bir yanıt yazın