İSPANYA, KOYUDAN KIRMIZIYA GEÇTİ

İspanya topraklarının çoğu, Avrupa Birliği (AB) Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi (ECDC) tarafından haftalık olarak yayınlanan haritalarda, Konseyin serbest dolaşım üzerinde karşılıklı bir kısıtlama yaklaşımı oluşturma önerisini desteklemek için koyu kırmızıdan kırmızıya geçti.

İspanya güvenli mi?

Bu renk değişikliği, ülkedeki mevcut koronavirüs enfeksiyon oranları nedeniyle İspanya’ya seyahat etmenin henüz güvenli olmadığı, ancak yine de geçen haftaki sınıflandırmadan daha güvenli olduğu anlamına geliyor.

Önlemler gevşiyor mu?

Ülkenin özerk topluluklarının büyük bir bölümündeki renk değişikliğinin bir sonucu olarak, Avrupalı ​​yetkililer AB ülkelerine bu bölgelerden gelenlere daha az katı giriş kısıtlamaları getirmelerini tavsiye ediyor.

Şu anda, theschengenvisainfo.com portalı tarafından toplanan bilgilere göre yalnızca aşağıdaki İspanyol bölgeleri koyu kırmızı renkte kalıyor: Endülüs, Extremadura, Bask Ülkesi ve La Rioja

AB’nin seyahat önlemlerine yönelik ortak yaklaşımına uygun olarak, tüm Üye Devletler, koyu kırmızı bölgelerden seyahat eden kişilerin ayrılmadan önce bir COVID-19 testinden geçmesini ve varışta karantinaya tabi tutulmasını şart koşuyor.

Bir yanıt yazın