İngilizler 2021’de yurtdışına nasıl seyahat etmeyi düşünüyor?

İngilizler 2021’de yurtdışına seyahat edecek mi?

Yapılan bir ankette İngilizlerin % 11’i önümüzdeki 6 ay içinde uluslararası bir seyahat yapmayı planlarken, % 80’i herhangi bir planlaması olmadığını ortaya koydu. Tatilcilerin % 64’ü İngiltere’ye döndüklerinde bir Covid 19 testine girerlerse, seyahat etmeye karar vermelerinin daha kolay olacağını söyledi. Ankete katılan Londralı’ların üçte ikisi yurtdışına bir seyahat/tatil planı olmadığını belirtti.

İngilizlerin yurtdışı seyahat eğilimleri ne kadar düşük?

Eylül sonunda yaklaşık 2 bin İngiliz yetişkinin katıldığı bir YouGov anketine göre İngilizlerin % 11’i önümüzdeki 6 ay içinde uluslararası bir seyahat planlarken, % 80’i planlamadığını, % 9 ise bir fikri olmadığını ortaya koydu. Yurtiçinde seyahat planların oranı % 34, yurtiçinde planları olmayanlar da % 51 dolayında.

Ankete katılan Londralıların üçte ikisi planları olmadığını söylese de, % 19’u yurtdışına çıkmayı planlıyor. Midlands ve Galler’de yaşayanların yalnızca % 9’u yurtdışına seyahat etme niyetinde olduklarını beyan etti.

İngilizler uçakla seyahatten çekiniyor mu?

Ankete göre, hava yolculuğu ile seyahat en olumsuz algıya sahip. Buna göre, İngilizlerin % 21’i uçuş sırasında kendilerini güvende hissedeceğini söyledi. Tren veya feribotla seyahat ederken kendilerini güvende hissedeceklerini söyleyenler ise % 31 ile öne çıktı.

Bölgesel olarak, hava yolculuğuna ilişkin en olumsuz algı; Midlands ve Galler’de ortaya çıktı. Buraya yönelik olarak kitlenin % 72’si hava yolculuğunun güvenli olmadığını düşünüyor.

İngilizler dönüşte Covid testine razı mı?

Anket ayrıca, testlerin seyahat endüstrisi için potansiyel bir umut ışığı olduğunu gösteriyor ve ankete katılanların % 64’ü İngiltere’ye döndüklerinde bir teste girerlerse, seyahat etmeye karar vermelerinin daha kolay olacağını söyledi.
Tatilcilerin % 48’i, varış noktasında bir teste gireceklerini ve bir gün sonucu beklerken kendilerini izole edebileceklerini söyledi. Ancak % 42’si de bir test istemediğini ortaya koydu.

İngilizlerin gelecek 6 ayda tatil planı var mı?
 YurtdışıYurtiçi
Evet1134
Hayır8051
Bilmiyor915
İngilizler Covid 19 testini nerede istiyor?
 EvetHayırBilmiyor
Dönüşte64297
Destinasyonda ve 1 gün test sonucu bekleme484210
Dönüşte 15 gün izolasyon325810
Destinasyonda 15 gün izolasyon17749

Bir yanıt yazın