İNGİLTERE, TÜRKİYE İÇİN “KIRMIZI IŞIKA DEVAM DEDİ

Uluslararası seyahatlerde trafik ışıkları sistemine geçen İngiltere, güncelleme yaptığı listesinde Türkiye’yi “kırmızı ışık” kategorisinden çıkarmadı. Buna göre Türkiye’ye tatile gelen İngilizlere ülkelerine dönüşte 10 gün otelde karantina zorunluluğu uygulanacak.

Karantinada kalanlar otel masrafını kendi karşılayacak

Kırmızı ışık kategorisinde yer alan ülkelerden dönenler, 10 gün boyunca, masraflarını kendileri karşılayarak ev yerine otelde karantinada kalmaları gerekiyor. Bu otel konaklamasının 1750 sterlinlik (yaklaşık 20 bin 200 liralık) masrafını da yolcuların karşılaması gerekiyor.

Portekiz yeşil ışıktan sarı ışığa geçirildi

İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps yaptığı açıklamada yeşil ışık kategorisine ise herhangi bir ülkenin eklenmediğini aktardı. Yeşil listede yer alan Portekiz, vaka sayısının artmasının yanı sıra artan Hindistan varyantı endişesiyle sarı ışık kategorisine eklendi. Portekiz’den İngiltere’ye seyahat eden herkes 10 gün ev karantinasında kalacak.

Afganistan, Bahreyn, Kosta Rika, Mısır, Sri Lanka, Sudan ve Trinidad ve Tobago kehribardan kırmızı listeye geçecek.

Jet2, Türkiye uçuşlarını 22 Temmuz’a kadar iptal etti

Kararın ardından İngiltere’nin önde gelen tur operatörü ve hava yolu şirketi Jet2, İngiltere’nin yeni seyahat güncellemesinin ardından tüm uçuşlarını ve tatil programlarını 22 Temmuz’a kadar iptal ettiğini duyurdu. (BBC Türkçe) **

Bir yanıt yazın