İSPANYA’DA ANEX TOUR’A DİKKAT ÇEKİLDİ

Rus turizmi yanılsamasının sonu

10 yıldan biraz daha uzun bir süre önce İspanya’da turizm profesyonelleri ve yönetimleri, Rus turizmindeki artışın, devam deceğini düşünüyorlardı. Meyvelerini toplaması beklenirken pandemi her şeyi mahvetti ve Doğu’dan gelen turizm daha iyi zamanları beklerken dondu. Yol boyunca Natalie Tours ortadan kayboldu ve yerini Anex Tour aldı.

İspanyol ajası tourinews.es’de yer alan yorumda; “Natalie Tours gibi farklı firmaların çabalarına rağmen balon söndü. İspanya bir tatil yeri olarak kafadan uzak konumlarda istikrar kazandı. Gelenlerin yarısından fazlası bunu Katalonya’ya, özellikle de Costa Dorada’ya yaptı.”dendi.

Anex Tour’a vurgu

Normalleşmenin son yılında, iki büyük pazarda bir miktar zayıflık algılayan sektör, rubledeki düşüşün ardından toparlanma belirtileri görmek için yeniden doğuya baktı. Meyvelerini toplaması beklenirken pandemi her şeyi mahvetti ve Doğu’dan gelen turizm daha iyi zamanları beklerken dondu. Yol boyunca Natalie Tours ortadan kayboldu ve yerini Anex Tour aldı.

Ruslar pandemiyi yendikten sonra da gelmemeye devam edecekleri için umut umutsuzluğa dönüştü. Ukrayna’nın acımasız işgali, onları uzun süre hareket etmekten alıkoyacaktır. Bu eylemlerin sonuçlarına ek olarak, liderlerinin tahammül edilemez eylemlerinden sonra iyi karşılanmayacaklarını biliyorlar: daha yüksek petrol fiyatları, rublenin devalüasyonu, uçuşlara sınırlamalar ve Swift sistemi aracılığıyla ödemeleri engelleyen kısıtlamalar.

Amerikalılar Rusların yerini almayacak

2019’da Ruslar, İspanya’daki tatilleri için yaklaşık 1,4 milyar avro harcadı ve bunun 1,1 milyardan biraz fazlası burada kaldı. Bu önemli bir miktar, ancak Avrupalılar tarafından yapılan harcamalarda hafif bir artışla geri kazanılabilir. Bazılarının umduğunun aksine, Amerikalılar Rusların yerini almayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.