KRUVAZİYER PAZARI 2019’A YAKLAŞTI

CLIA açıklamasında göre; küresel kruvaziyer turizmi, tıbbi ilerlemeler, aşılanma ve koronavirüs aşı sertifikalarının gibi olumlu süreçler sayesinde 2019 pandemi öncesine göre, filonun neredeyse% 80’i işe geri döndü.

Filonun neredeyse% 80’i işe döndü

The Cruise Lines International Association (CLIA) Avrupa CEO’su, Royal Caribbean International’ın İcra Direktörü Ukko Metsola, Temmuz-Ağustos 2020’de 800 binden fazla yolcuyu covid salgını olmadan taşımayı başardık. Daha sonra herkes, yeni sağlık güvenliği protokollerinin dünya çapındaki kruvaziyer gemileri derneğimiz tarafından küresel bir yaklaşım olarak benimsenebileceği konusunda hemfikirdi. Birçok hükümet, kruvaziyer endüstrisinin ekonominin diğer sektörlerinden ne kadar daha iyi yaptığını fark etti. Avrupa, yaz sezonunda gemi seferlerinin yeniden başlaması için yeni bir yol açtı. Ve şimdi, bu işe dönüşün, covid’in etkilerinin daha hızlı üstesinden gelinmesine ne kadar yardımcı olduğunu şimdiden değerlendirebiliriz. Ve son 2 ayda, filonun neredeyse% 80’i işe döndü ”dedi.

Talepte etkileyici bir artış oldu


Metsola, açıklamasında ; yolcu gemilerinin üçte birinin Avrupa’da ve Asya ve diğer bölgelerde yaklaşık olarak aynı işe döndüğünü söylerek “Bu yıl Nisan-Mayıs aylarında yaşananlar, gemi seyahatlerine olan talepte etkileyici bir artış oldu. Bu açıdan, tüm krizi çoktan aştık ve tüketicilerin güvenliğe olan güveni önemli ölçüde arttı. Turistler, sıhhi protokollere  uyulmasına sempati duyuyor. İstatistiklerimize göre turistlerin sadece % 6’sı koronavirüse karşı aşı olmayı reddediyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.