Meksika’nın “Antalyası” olan Cancun’da turizm ve seyahat trafiği yeniden başladı

Cancun turizmi Covid sürecinde ne yaşadı?

Son yılların gözde tatil yerlerinden Meksika’nın Cancun bölgesinde uluslararası hava trafiği yeniden başladı. Avrupa’dan uçuşlar 7 ay aradan sonra Ekim başında Lufthansa ile yeniden anlanıyor. Meksika’nın Turizm birimi SECTUR’a göre; ülkeinin en çok turist alan turistik bölgesi Cancun, turist sayısını son 6-7 yılda 2 katına çıkarmayı başardı. 2020’de % 60 daralma yaşadı.

Avrupalı uçaklar Cancun’a dönüyor

Meksika Quintana Roo Eyaleti Turizm Teşvik Konseyi direktörü Darío Flota Ocampo’ya göre Lufthansa’dan sonra Air France de uçuşlara başlayacak.

Cancun ne kadar turist çekiyor?

Türkiye turizminin en popüler destinasyonu Antalya ile paralel coğrafi kuşakta bulunan Meksika’nın turistik Cancun bölgesi; son yıllarda 8 milyon dolayında yabancı turist ağırlar hale gelmişti.

Meksika’nın Turizm birimi SECTUR’a göre; ülkeinin en çok turist alan turistik bölgesi Cancun, turist sayısını son 6-7 yılda 2 katına çıkarmayı başardı. Cancun, turistlerin çoğunu Amerika ülkelerinden alıyor.

Cancun turizmi, Meksika’nın % 30’u

Meksika turizmi 2019 yılında 26 milyon turist almıştı. Aynı yıl, Cancun bölgesine de 8 milyon dolayında turist gelmişti. Ülkede Cancun’un payı da % 30 dolayında.
2020 yılı 7 aylık dönemde Cancun % 60’a yakın daralma ile 2 milyon turist alabildi.

Bir yanıt yazın