PCR’da zayıf olan İspanya ne kaybeder, Türkiye ne kazanır?

Turizm destinasyonlarında son dönem antijen testlerine ağırlık verirken halen bu sistemi yaygınlaştırmayan ve PCR testlerini Kanaryalar gibi yapamayan İspanya’nın acil önlem almazsa ana rakiplerine göre çok fazla turist kaybedebileceği söyleniyor.

İspanya ne kaybeder?

PCR’ler, karmaşıklıkları ve sonuç vermedeki gecikmeleri nedeniyle, rakiplerine kıyasla İspanya’nın bir turizm merkezi olarak rekabet gücünde zayıflama yaratacağını vurgulayan WTTC İspanya’ya bu konuda bir politika değişikliği önerdi.

Yunanistan, Fransa ve diğerleri gibi destinasyonlar sormadığından, İspanya’nın “açık bir dezavantajda” olduğuna inanan WTTC, “PCR uygulamasının bir gereklilik olarak devam etmesi halinde kış mevsiminin İspanya’da kaybolmak üzere olduğu” şeklinde uyardı.

Konsey başkanı Gloria Guevara yaptığı açıklamada, bu durumun örgütü, kış sezonu için iptal edilebilecek binlerce rezervasyon kaybetme riski taşıdığını, endişelendirdiğini söyledi. Ona göre; Kanarya Adaları, Mallorca veya Endülüs gibi güneşlenme yerleri arayan Avrupa’dan, özellikle Almanya, Birleşik Krallık ve İskandinav ülkeleri gibi bölgelerden gelen yolculara yönelik hızlı testler yapmalı.

Kış/Bahar satışları nasıl gidiyor?

İspanya’ya uluslararası seyahat rezervasyonlarıyla ilgili ForwardKeys verilerinden, kış sezonu için (Aralık 2020’den Mart 2021’e kadar), yılın aynı dönemine kıyasla% 83,7’lik bir düşüş olduğu görülüyor. Talep daralmasının, hızlı turist girişi sağlanan Türkiye gibi yerlere yönelmesinin mümkün olduğu değerlendiriliyor.

Bir yanıt yazın