Yunanistan ve Almanya turizmin hangi konusunda anlaştı

Yunanistan Turizm Politikaları ve Kalkınma Genel Sekreteri Vicky Loizou, bakanlıklar arası 4. turun sonuçlarını açıkladı. Yunanistan ve Almanya; özel ilgi seçeneklerinin yükseltilmesine yönelik bilgi alışverişi ile turizm alanındaki işbirliğini güçlendirmeyi kabul ettiklerini söyledi.

Spa ve sağlık dikkat çekiyor!

İki tarafın; sağlık ve spa turizminin geliştirilmesi gibi konularda daha yakın çalışma konusunda anlaştıkları ve yatırım çekmenin, turizm ürününü çeşitlendirmenin yollarını tartıştıkları vurgulanırken, Almanların Türkiye ziyaretlerinde de sağlık turizminin öne çıkıyor olması dikkat çekiyor.

Telekonferans aracılığıyla gerçekleşen görüşmelerinde, mevcut teklifleri zenginleştirecek ve turizm sezonunun uzamasına katkıda bulunacak “yeni bir turizm modelinin” formüle edilmesi üzerinde duruldu.

Doğal turizm sahalarına bakıldı


Loizou’ya göre Dörr-Voss, özellikle “dağ ve spa turizminin” yanı sıra “marinaların” iyileştirilmesi planlarına ilgisini dile getirdi.

İki taraf ayrıca Yunanistan’ın Covid-19 iyileşme planlarını ve ortak sağlık protokollerine duyulan ihtiyacın yanı sıra değişen koşullar göz önünde bulundurularak turizm profesyonelleri için özel eğitimleri de tartıştı.

Bir yanıt yazın