ryanairWilsonCEO
Bütçe havayolu Ryanair'in CEO'su Eddie Wilson, bazı koşullar olursa, Yunanistan'a daha fazla yatırım yapmak istediklerini açıkladı.

RYANAIR YUNANİSTAN’DAN NE İSTEDİ?

Bütçe havayolu Ryanair’in CEO’su Eddie Wilson, bazı koşullar olursa, Yunanistan’a daha fazla yatırım yapmak istediklerini açıkladı.

Ryanair Yunanistan’dan ne istedi?

Bütçe havayolu Ryanair’in CEO’su Eddie Wilson, bazı koşullar olursa, Yunanistan’a daha fazla yatırım yapmak istediklerini açıkladı. Ancak şirket daha önce Atina ve Hanya’daki (Girit) operasyonlarını kışın durdurmuştu.

Yunanistan’da yetersiz hizmet aldıklarını velirten Wilson, İtalya’da 50 milyon, İspanya’da yaklaşık 50 milyon yolcuya hizmet verirken, Yunanistan’da 6 milyon yolcuya hizmet verdiklerini vurguladı.

Ücretlere işaret etti

Ryanair’in CEO’su, Ryanair gibi şirketlerin yatırım yapması için havaalanı ücretlerinin çok yüksek olduğunu söyledi. En büyük sorun da kış sezonu ücretleri.

Wilson, bölgesel havaalanlarının ve Atina hava limanının maliyetleri, “daha ​​fazla yolcu getirdiğinizde, yolcu başına daha düşük bir maliyetimiz olacak. Yalnızca bu kış için değil, tüm kışlar için uzun vadede Yunanistan’a yatırım yapmak istiyoruz. Bu şekilde sadece Atina’ya değil, aynı zamanda Hanya, Korfu, Rodos, İyon adaları, Volos ve diğer yerlere de yolcu getirebiliriz” dedi.