TUI Almanya, Mayorka’ya dönerken İspanya kış için uçak koltuğu kapasite tahmini yaptı. Düşüş ne olacak?


İspanya turizminde 2020 kış sezonu nasıl geçecek

Kanarya Adaları’na iki hafta önce geri döneceğini açıklayan TUI Almanya, Almanya’nın 30 Eylül’de genel seyahat önerisini kaldırmasının ardından, bu kez de 15 ekimden  itibaren Mayorka operasyonlarına devam edeceğini açıkladı. Grup, Lufthansa ve Eurowings gibi diğer havayolları ile uçuşlar yapacak. Turespaña’ya göre yılın son 3 ayında İspanya’ya yönelik toplam koltuk kapasitesi % 37, Almanya’dan da % 39 daralma olacak.

TUI, Mayorka’ya dönüyor ama nasıl?

TUI Almanya,  Ağustos ortalarında Balear’a yaptığı operasyonları durdurmuştu.

Tam olarak iki ay önce kesintiye uğrayan seferler, Palma de Mallorca’daki Son Sant Joan Havalimanı’na uçuşlara başlayacağını duyurdu.
Grup, şimdiye kadar uyarılar karşısında alışılmış olduğu gibi, operasyonlarını askıya alma süresini 15 günde bir uzatıyordu.

TUI, Mayorka’ya hangi şirketlerle uçacak?

Tur operatörü, adaya dönüşü için bu aşamada maliyetleri düşürmek için diğer tur operatörleri ve Alman havayolları ile uçuşları paylaşmayı seçecek. TUIfly uçağı kullanmak yerine Eurowings veya Lufthansa gibi şirketlerle uçacak.

Turespaña, kış sezonu uçak koltuklarını saydı

Turespaña tarafından hazırlanan ve yıl sonuna 3 ay kala havayolu koltuk  kapasitesini gösteren tahmine göre yurtdışından ülkeye; 2019’un aynı dönemine göre % 37’lik bir koltuk sayısı düşüşü olacak. Almanya’dan Aralık ayı için İspanya’ya olan uçuşlarda sunulan koltuk sayısı da % 1,1’lik hafif bir büyüme kaydetti.
Ekim ayı için, havayolları yaklaşık 2,92 milyon (-% 71,1) uçak koltuğu sunumu bekliyordu. Kasım ayı için neredeyse 5,83 milyon (-% 19,4) ve Aralık ayı için de 8,84 milyonun (-% 7,5) üzerinde bir arz olması umuluyor.

İspanya 2020 kışında Almanya’dan kaç yolcu bekliyor?

İngiltere’den sonra en büyük ikinci turist kaynağı Pazar olan Almanya’dan İspanya’ya yapılan uçuşlarda planlanan hava kapasitesi toplamda yaklaşık 2,20 milyon koltuk. Özellikle Ekim ayı için 410.377 koltuk (-75,3), Kasım için 824.095 koltuk (-% 17.4) ve Aralık için 965.466 koltuk (+% 1.1) öngörülüyor.

Bir yanıt yazın