Küresel Seyahat Görev Gücü oluşturacak olan İngiltere Karantina Listesinden 5 Yunan Adasını Çıkardı

İngiltere Karantina Listesinden 5 Yunan Adasını Çıkardı

İngiltere “seyahat koridoru” muafiyet listesine 5 Yunan adasını yeniden ekledi. Bu destinasyonlardan gelen yolcular; İngiltere’ye varışta kendi kendilerini izole etmek zorunda kalmayacaklar. Öte yandan İngiltere, karantina süresini kısaltmak için Küresel Seyahat Görev Gücü oluşturuyor.

Hangi Yunan adaları karantinadan muaf oldu?

İngiliz Dışişleri Bakanlığı tarafından Yunanistan için güncellenen seyahat tavsiyesine göre, Midilli, Santorini, Serifos, Tinos ve Zakynthos adaları  karantina muafiyet listesine eklendi.

Girit, muafiyet listesine döndü mü?

Bununla birlikte, Yunan adaları olan Mikonos ve Girit, hala bu destinasyondan gelen yolcuları 14 gün boyunca kendilerini izole etmeye zorlayan karantina listesinde yer alıyor.

Seyahat tavsiyesi, “Mikonos veya Girit’ten İngiltere, Kuzey İrlanda veya Galler’e dönüyorsanız veya Yunanistan’ın herhangi bir yerinden İskoçya’ya dönüyorsanız, dönüşünüzde kendi kendinizi izole etmeniz gerekecek” şeklinde özetleniyor

Koronavirüsün (Covid-19) nedeniyle, İngiltere Eylül ayında 7 Yunan adasını karantina listesine koymuştu.

İngiltere’de yeni Covid yapılanması: Küresel Seyahat Görev Gücü nedir?

Öte yandan İngiltere, karantina süresini kısaltmak için Küresel Seyahat Görev Gücü oluşturuyor.

Ülkenin Ulaştırma Sekreteri Grant Shapps tarafından bir Küresel Seyahat Görev Gücü oluşturulacağı açıklandı. Görev gücünün amacı, sektördeki işletmeleri desteklemek için uluslararası seyahatleri bir kez daha açmak olacak.
Sekreter, “Tıp uzmanlarının yaptığı anlaşmanın ardından, uluslararası seyahatleri açmak ve işlerimizi geliştirmek için Global Seyahat Görev Gücü’nü başlatarak seyahat karantina süresini kısaltmak için bir sonraki adıma geçiyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın