Yunanistan’dan 9 adet stratejik yatırım projesi

Dokuz turizm projesi, Yunanistan’ın stratejik yatırımlar listesinde

Yunanistan’ın hükümet sözcüsü Stelios Petsas, stratejik yatırımlar için bakanlıklar arası komite tarafından onaylanan yeni yatırımların listesini açıkladı.

Yunanistan yeni otel projelerine ne kadar fon ayırdı?

Yunanistan’ın stratejik yatırımlar listesinde 1,8 milyar Avro değerinde 14 yeni yatırım yer alıyor. Yeni yatırımlar arasında, bir dizi 5 yıldızlı otel ve tatilköyü olan 9 turizm projesi de yer alıyor:

Yunanistan yeni stratejik otel projeleri neler?

Viohalko Group bünyesindeki Noval Property Gayrimenkul Yatırım Şirketi tarafından Eleonas’ta bir turizm, kültür, konferans, tıbbi, ticaret ve iş merkezi (bütçesi 117 milyon Avro).

Leptos Şirketler Grubu’nun bir üyesi olan Cretan Sun and Sea Developments SA tarafından sunulan Costa Noria tesisi. Costa Noria projesi, Hanya’daki Kissamos’un daha geniş bölgesinde iki otel birimi, tatil evleri, bir turist tekne barınağı, spor tesisleri ve golf sahası inşaatını içermektedir (bütçesi 303 milyon Avro).

Turist İşletmeleri Derneği’nin hazırladığı Cape Tholos tesisi – TEAB SA / Maris Hotels SA, bir turist köyü, karmaşık bir turistik konaklama tesisi ve iki otel birimini içeren, Tholos, Kavousi, Lasithi, Girit (bütçe 150 milyon Avro).

Lefkada Belediyesi tarafından Vlycho’da bir marina (bütçe 70 milyon Avro).

105 SA ile Ios adasındaki Koumbara – Diakofto bölgesinde 5 yıldızlı bir otel kompleksi (beş yıldızlı otel ve tatil evleri). (bütçesi 43 milyon Avro)

NERO SA tarafından Ios adasındaki Pikri Nero bölgesinde 5 yıldızlı bir butik otel ve tatil evleri (bütçesi 45 milyon Avro).

Lucas SA tarafından Ios adalarındaki Papas-Loukas-Manousos-Peti-Hamouhades bölgesinde iki otel kompleksi (bütçesi 90 milyon Avro).

RND Investments Greece tarafından Barko, Aktio-Vonitsa’da bir otel kompleksi (beş yıldızlı otel ve tatil evleri) (bütçesisi 107 milyon Avro).

Killini SA tarafından Peloponnese, Ilia’daki Kyllini’deki Arcadia tatil projesi (bütçesi 240 milyon Avro).

İki otel – Raffles Mykonos ve Fairmont Mykonos – Mykonos adasında White Mulberry Development IKE tarafından (bütçesi 104 milyon Avro).

Bir yanıt yazın