TÜRKİYE 8 ÜLKEYE KARANTİNA UYGULAMA KARARI ALDI

Türkiye Covid-19 salgını önlemleri kapsamında kısıtlama getireceği ve karantina uygulayacağı ülkeleri açıkladı. THY internet sitesinde yayınlanan habere göre; 1 Haziran itibarıyla Afganistan, Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal, Pakistan, Sri Lanka’dan gelen kişilere 14 gün karantina uygulanacak.

Son 14 günde söz konusu ülkelerde bulunduğu anlaşılan kişilerden Türkiye’ye varış saatinden en fazla 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu ibrazı talep edilecek ve bu kişiler valiliklerce belirlenecek yerlerde 14 gün süreyle karantinaya alınacak. Brezilya ve Güney Afrika’ya olan uçuş yasaklarının da bu çerçevede sona erdiği ifade edildi.

4 ÜLKEDEN GELEN YOLCULARA TEST ZORUNLULUĞU

Son açıklanan kararlarda Birleşik Krallık, İran, Mısır ve Singapur’dan gelen kişilerden girişten en fazla 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu ibrazı da talep edileceği kaydedildi.

AŞI OLANDAN TEST İSTENMEYECEK

Türkiye, belli ülkeler dışında farklı ülkelerden gelen yolcuların Türkiye’ye girişlerinden en az 14 gün önce aşı yaptırdığını veya Covid-19 hastalığını son 6 ay içinde geçirdiğini resmi belge ile ibraz edenlerden ayrıca negatif sonuçlu PCR testi raporu talep etmeyecek.

Bir yanıt yazın