TÜRKİYE’DE BEKLENEN OTEL AÇILIŞLARI

40 yeni markalı otel

Türkiye otel pazarının, en büyük şehri İstanbul’dan gelen planlarla istikrarlı bir şekilde büyüyor

Önümüzdeki birkaç yıl içinde Türkiye genelinde 7.249 odalı bilinen markalar, 40 mülk açacak. 2021’in son çeyreğinde Türkiye’de 1.435 odalı 11 otel daha hizmete girecek.

2022, 14 açılış ve tamamlanacak 2.732 yeni oda ile yoğun bir yıl olacak. 2023 için, 1.814 odalı 8 proje daha hazırlık aşamasında. 2024 ve sonrası için 7 plan ve 1.268 oda var.

40 projenin 22’si beş yıldızlı kategori geri kalanı ise dört yıldızlı

Türkiye’deki büyüme pazarları

İstanbul’un ekonomik gücü, şehrin sunduğu olanaklara 2.709 oda ekleyerek toplam 13 yeni otel alacak. Başka bir yerde, önemli bir liman kenti ve sahil turizmi merkezi olan Bodrum’da dört yeni otel yapımda 373 oda bulunuyor. Ve başkent Ankara, oyuna 657 ek anahtar getiren üç mülkün lansmanını görecek.

İstanbul’da otel açılışları

Radisson Hotel Apartments

2022’nin üçüncü çeyreği için planlanan Radisson Hotel Apartments Delta İstanbul Esenyurt, 240 odalı projede karma kullanımlı bir gayrimenkul geliştirme projesi olan Wish İstanbul’un bir parçası.

Apart otel kulesinde, tüm gün açık restoran, lobi salonu, havuz bar ve ızgara ve spa dahil olmak üzere bir dizi olanak ve yaklaşık 2.200 m2 etkinlik alanı yer alacak.

Citadines Nivo İstanbul

Citadines Nivo İstanbul, 2022’nin 4. çeyreğinde konuklarını ağırlamaya başlayacak. Şehrin ana trafik kanallarından Kanal İstanbul’da yer alan bu otel, önemli iş merkezlerinin ve eğlence mekanlarının yakınında konforlu konaklama sunacak. İstanbul Atatürk Uluslararası Havalimanı sadece 30 dakikalık metro yolculuğu mesafesinde. Buradaki 150 servisli rezidanstan birinde kalan yolcular, bir sakinler salonuna ve tesis bünyesindeki spor salonuna erişebilecekler.

Mandarin Oriental Etiler

2023’ün başlarında lüks Mandarin Oriental Etiler, İstanbul’un en seçkin semtlerinden birinde üç kuleli bir projede açılacak. 409 konuk odası, süit ve servisli daire, üç kuleden birini işgal ederken, Mandarin Oriental’deki Rezidanslar diğer ikisini kaplayacak. Otelde üç restoran ve bar, bir spa ve bir fitness merkezi bulunacak ve rezidanslar, muhteşem şehir manzaralarını tamamlamak için birinci sınıf tesislere sahip olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.