WTTC VE ETC, AB’YE ÇAĞRI

Hareket özgürlüğünü

Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi (WTTC) ve Avrupa Seyahat Komisyonu (ETC), AB Üye Devletlerini kötüleşen COVID-19 durumuna karşı yanıtlarını uyumlu hale getirmeye ve Avrupa çapında hareket özgürlüğüne herhangi bir sınır koymaktan kaçınmaya çağırdı.

Kısıtlamaların geri gelmesi

Kuruluşlar, sektörün tutarsız ve sürekli değişen ulusal tepkileri karşılayamayacağını ve ortak bir AB yaklaşımının Avrupa’da mücadele eden Seyahat ve Turizm sektörünü kurtarmanın tek çözümü olduğunu söylüyor.

Kısıtlamaların geri gelmesi durumunda AB genelinde yaklaşık 900 bin Seyahat ve Turizm işi risk altındayken, ciddi kısıtlamaların yeniden getirilmesi sektöre ciddi zararlar verebilir.

Bu yıl bölge ekonomisinden 35 milyar avroluk şaşırtıcı bir silinebilir.

İş ve para kaybı

En son WTTC araştırmasına göre, bu kış seyahat kısıtlamaları yeniden getirilirse, bu yıl AB’nin Seyahat ve Turizm sektöründe 900.000’e kadar iş risk altında.

Ayrıca, AB’deki hükümetler, ciddi seyahat kısıtlamalarının yeniden yürürlüğe girmesi durumunda 2021’in sonundan önce sektörün ekonomiye katkısından 35 milyar Euro’ya kadar silindiğini görebilir.

Dünya çapındaki ekonomilerin COVID-19 pandemisi tarafından zaten harap edildiği 18 ayın ardından, WTTC araştırması ayrıca, cezalandırma kısıtlamalarının gelecek yılın büyük bir bölümünde kilitli kalması durumunda, bunun 143 milyar Euro’dan fazla parayla sonuçlanabileceğini gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.