ALMANYA YAZ TATİLİNE BAŞLIYOR AMA

Yavaş yavaş, daha fazla federal eyalet okul tatillerine başlıyor ve ana seyahat sezonu tüm hızıyla devam ediyor. Almanlar yaz tatili hava seyahatleri için Akdeniz’e çekiliyorlar ve İspanya, Yunanistan ve Türkiye en sık rezerve edilen destinasyonlar.

Alman Seyahat Birliği’nin (DRV) Travel Data + Analytics’ten (TDA) elde edilen pazar araştırması verilerine göre; özellikle İspanya’nın Mallorca adaları ve Kanarya Adaları, Girit ile Yunan adaları ve Türk Rivierası’na yapılan paket turlar, müşterileri tarafından en çok satanlar arasında yer alıyor.

Yaz talebi güçleniyor

Almanya’daki sabit seyahat acenteleri ve çevrimiçi seyahat portalları, yılın ikinci yarısı ve sonraki yıl için bu yılın ilk birkaç ayında rezervasyon yaptırdıktan sonra, birkaç haftadır yaz aylarında tatil talebinde güçlü bir artış hissediyorlar. .

Haziran ayının ikinci haftasındaki tüm yeni rezervasyonların yarısından fazlası yaz tatili için. Özellikle son zamanlarda Haziran, Temmuz ve Ağustos için ortalamanın üzerinde bir fiyatla ve kısa sürede seyahat rezervasyonu yapmaya başlayan aileler.

Türkiye öne çıkıyor

Çalışmaya göre, Doğu Akdeniz’e yönelik rezervasyonlar özellikle Haziran ayının ikinci haftasında hem Yunanistan hem de Türkiye için belirgin şekilde arttı.

Portekiz, Mısır, Hırvatistan ve Avusturya, İsviçre veya Polonya Baltık kıyısı gibi birçok araba ve tren destinasyonuna geziler de rezerve edildi.

Öte yanda giderek daha fazla tur operatörü, yurt içi destinasyonlar için tekliflerini genişletti. Kuzey ve Baltık Denizi kıyıları ve Bavyera dağlarındaki tatiller burada özellikle popülerdir – aslında her yıl olduğu gibi.

Almanlar ne istiyor?

Bu yaz, müşteriler özellikle esneklik ve güvenlik istiyor: Almanların 2021’deki tatilleri için paket turların güvenliğine ve avantajlarına ve seyahat acentesindeki kişisel tavsiyelere güvenmeleri öne çıkıyor.

Tatil rezervasyonu yapanların çoğu paket tura güveniyor ve cazip bir fiyat-performans oranı, güvenilir kriz yönetimi ve acil bir durumda tur operatörünün yardımı ile finansal güvenliğin avantajlarından yararlanıyor.
Seyahat acentelerinde kapsamlı tavsiyeler de bu günlerde çok yoğun bir şekilde kullanılıyor. Ayrıca birçok tur operatörü çok esnek rezervasyon değişikliği ve iptal seçenekleri sunuyor. Birçok tur operatörü, tatil destinasyonunda Covid 19 hastalığı olması durumunda paket fırsatlara sigorta paketlerini dahil ettiler veya bunlar ek olarak rezerve edilebilir.

Artışa rağmen Mayıs ayı sonuna kadar yapılan satışların sadece dörtte birinin yapıldı. Özellikle uzun mesafeli rotalarda turistik amaçlı ziyaret edilemeyen birçok destinasyon atıl durumda.

Bir yanıt yazın