Almanya’da “Dolandırıcılık” soruşturmalarının ertelenmesi istendi!

Turizm çeşitliliği için kampanya ittifakı (Tourism Diversity Action Alliance), devletin sunduğu desteklerde dolandırıcılık yapıldığı iddialarıyla başlayan soruşturmanın şimdilik askıya alınmasını talep etti.

Çok sayıda seyahat acentesi sahibine ve diğer sektörlerden şirket sahiplerine yönelik olarak başlatılan “sübvansiyon dolandırıcılığı” iddialarının durumuna karşı; Turizm Çeşitliliği Eylem İttifakı (Tourism Diversity Action Alliance) üyeleri, federal hükümetten durdurma talep etti. Federal Ekonomi Bakanlığı’na gönderilen mektupta, devam eden tüm soruşturmaların bir sonraki duyuruya kadar askıya alınmasını istendi.

Covid’i mi gerekçe yapıyorlar?

Almanya’da Mart, Nisan ve Mayıs aylarında toplam 9.000 Avroluk acil yardım için başvuran çok sayıda girişimcinin, dolandırıcılık yaptığı ileri sürülmüş, açılan soruşturmada bazı acente sahipleri ifadeye çağrılmıştı.

Soruşturmalar zaten kötü bir şekilde etkilenen seyahat endüstrisinde büyük bir huzursuzluğa neden olduğu gerekçesini sunan iptal girişimcileri, “o sırada nispeten hızlı bir şekilde sağlanan yardımlar için minnettarız” demeyi de unutmadı.

Bir yanıt yazın