Covid 19’un faydası var mı?

Otele girişte “dezenfeksiyon kabini”

Covid 19 pandemisi işleri ve istihdamı dibe vurdu. Fakat öte yandan, yıllardır kitlesel mantıkla hareket etmekten stabilleşen beyinleri harekete geçirerek, yeni ürünlerin ortaya çıkmasına da neden oldu, oluyor?

İşte onlardan biri, tesislerde check-in için tasarlanan koronavirüse karşı dezenfeksiyon sağlayan; “dezenfektasyon kabini”

Kabin, valizleri ve dış giyim eşyalarını 3 dakikada dezenfekte edebiliyor!

İspanya’da Galiçyalı şirket Tatto, Valensiya yaratıcı stüdyosu Venture Experience ile işbirliği yaparak, otellerde ve tatil köylerinde check-in için tasarlanan koronavirüse karşı dezenfeksiyon kabinleri başlattı.

Tertemiz tatil mümkün mü?

Şirketlerin açıklamasına göre, otel işletmesine vardığında, müşteri valizini bırakıp dış giyimini kabinin içine asabilir ve sadece üç dakika içinde COVID-19’a karşı dezenfektan ile soğuk buharla iyonize ediliyor.
Ayrıca müşteri kabin önünde durduğunda makine yolcunun vücut sıcaklığını ölçebiliyor.

Sürecin sonunda müşteri, “bagajlarının o tarih ve saatte dezenfekte edildiğine dair” bir sertifika alıyor. Tattoo CEO’su Pablo García-Bodaño, bu yenilikçi kabinlerin piyasaya sürülmesi, otel pazarının şu anda talep ettiği tüm özel tasarım ve işlevsellik çözümlerini sunabilmenin bir başka yolu ”diyor!

Aslında bu olmasa da dünyanın tüm hastanelerinde bu kabinler aylardır kullanılıyor Özellikle Covid testi örnek alımında ülkemiz Türkiye de dahil çok sayıda icat yapıldı.

Bir yanıt yazın