İNGİLTERE’DE İSPANYA REZERVASYONLARI YÜKSELDİ

İngiltere’den rezervsyonlar bir önceki haftaya göre ortalama % 24 arttı. En büyük haftalık artışlar, ağırlıklı olarak İspanya da dahil olmak üzere amber ülkelerinde. Artış COVID-19 pandemi öncesi rakamları aşan hava rezervasyonlarında kaydedildi.

salgın öncesine gelindiHavacılık bilgi firması ForwardKeys tarafından günlük hava rezervasyon işlemlerinin analizi üzerine hazırlanan bir çalışmaya göre; Birleşik Krallık’tan geleneksel destinasyonlara yapılacak gelecekteki seyahatler için haftalık biletler, pandemi öncesi seviyeleri aşarak en üstte Yunanistan (amber) ile 2019 seviyelerinin + % 211’ine ulaştı ve onu + % 161’lik rezervasyonlarla Bahamalar (amber) izledi.

İspanya’ya seyahat için bilet satışı (kehribar) 2019 seviyelerinin +% 88’ine yükseldi. Yarımada ve Kanarya Adaları kehribar listesindeydi ve Balear Adaları, yeşil listedeydi, geçen Pazartesi gününden bu yana ülkenin geri kalanına da katıldı.

Sınır 19 Temmuz


Birleşik Krallık tarafından 19 Temmuz itibarıyla yapılan değişiklikler arasında, sözde özgürlük günü çünkü o tarihten itibaren Boris Johnson Hükümeti ülke içinde COVID-19 için tüm kısıtlamaları kaldırmış, uluslararası seyahat ile ilgili olarak ülke, kehribar rengi bir ülkeden dönen yolcuları, tam aşı takvimi ile aşılanmış olmaları halinde karantinalardan muaf tutma kararı almıştı. Ancak, biri İngiltere’ye dönmeden önce, diğeri ise varışın ikinci gününde olmak üzere iki negatif PCR sunmak zorunda.

Bir yanıt yazın