Mısır turizmi, Covid 19 etkisinden sıyrılıyor mu?

Mısır’da turizmin yeniden ivme kazandı mı?

Akdeniz turizminin lider ülkelerinden Mısır, Covid 19 sürecinde; uluslararası uçuşları mart ayında askıya almış, temmuz başında da sıkı önlemlerle yeniden başlatmıştı. Mısır Turizm ve Eski Eserler Bakanı Khaled el-Anani, Mısır’da turizmin yeniden ivme kazandığını belirtirken, verilere göre son 3 ayda ülkeye 300 binden fazla turist geldiğini vurguladı. Öte yandan ülkede kültür ve tarih turları da canlanmaya başladı.

Mısır’a 90 günde kaç turist geldi?

Temmuz başında sıkı önlemlerle yeniden turizme başlayan Mısır’da, Turizm ve Eski Eserler Bakanı Khaled el-Anani, turizmin yeniden ivme kazandığını belirtti. Bakanlık verilerine göre son 3 ayda ülkeye 300 binden fazla turist geldi. Ülkede kültür ve tarih turları da canlanmaya başladı.

Mısır Turizm ve Eski Eserler Bakanı Khaled el-Anani Pazartesi günü yaptığı açıklamada, bunun ülkenin tüm yolculara nihai güvenlik sağlarken, turizmin yeniden başlamasıyla başa çıkmakta başarılı olduğunu kanıtladığını söyledi.

Mısır’da turistler Covid’e yakalandı mı?

Bakan ayrıca; 300 bin turistin tamamının COVID-19 enfeksiyonuna yakalanmadan ülkelerine güvenle geri döndüğünü de ileri sürdü.

Bakan, sınırları açtığından ve uçuşları yeniden başlattığından beri Mısır’a gelen tüm turistlerin, Mısır sahillerinde unutulmamış tatiller geçirdikten sonra evlerine güvenle döndüklerini de vurguladı.

Ağustos ayının ortasından bu yana, Kahire Uluslararası Havaalanına gelen Mısırlı olmayanların, ülkede izin verilmesi için PCR testlerinin sonucunu getirmeleri gerekiyor.

Kızıldeniz ve Güney Sina’daki tatil beldelerine uçan yabancılar böyle bir kuraldan muaf. Ayrıca, 6 yaşın altındaki çocukların teste girmesi gerekmiyor.

Mısır’da kültür turları başladı mı?

Diğer yandan, Mısır’da kültür turizminin bir önceki Eylül ayının başından itibaren yeniden başladığı görülüyor. Fransa, İngiltere, İspanya, Ukrayna, Polonya ve Beyaz Rusya’dan bir dizi turist grubu, bir günlük etkinlik ve turlar kapsamında; Hurgada’dan Luksor’a geldi.

Bir yanıt yazın